MOK

Aktualności

Powrót

Noc Muzeów 2023

13 maja 2023 (Sobota)
godz. 19:00
Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na Noc Muzeów 2023! W tym roku zachęcamy do zwiedzania dwóch wystaw fotografii: „Pejzaże rzeczywiste, czyli selfies” w Galerii Fotografii Fokus i „Podróże małe i duże” w Galerii „w Bramie”. Zapraszamy w godzinach 19:00-23:00.

Pejzaże rzeczywiste, czyli selfies – taki przewrotny tytuł nosi wystawa prac Wojciecha Radźko. Autor – absolwent WSRP im. Georgi Dimitrowa na kierunku Pedagogika KO ze specjalnością Fotografia. Od kiedy poznał i poczuł magię fotografii, była i jest z nim zawsze i wszędzie. Dawniej analogowa, ewoluowała z czasem przez różnorakie przestrzenie i techniki, dziś cyfrowa. Jego współczesne prace z trudem można określić fotografiami, ale zawsze to one są źródłem. Wojciech Radźko swoje prace określa jako FotoObrazy lub #photopaints. Od marca 2016 roku publikuje codziennie, co najmniej jedną pracę w przestrzeni internetowej. Na wystawie prezentowana jest skromna część FotoObrazów z kilku tysięcy, które autor ma w swoich zbiorach. Pozornie zaskakujący dobór prac prowadzi widza ścieżką cokolwiek zawiłą, ale konsekwentną wizualnie. Otwiera drzwi swojej wyobraźni i zaprasza w podróż.

Podróże małe i duże
Agnieszka Kondracka-Bylińska – siedlczanka od trzech pokoleń. Swoje zamiłowanie do podróży i fotografowania wyniosła z domu – jej tata namiętnie fotografował, a także jeździł z rodziną po Polsce i zwiedzał ciekawe miejsca. Agnieszka Kondracka-Bylińska z kolei skończyła Arabistykę, pracowała w krajach arabskich i miała możliwość zwiedzać świat w czasie urlopów. Towarzyszył jej aparat i utrwaliła wiele miejsc z dalszych i bliższych podróży. Na wystawie nie zabraknie oczywiście zdjęć z ukochanych Siedlec.