MOK

Aktualności

Powrót

Noc Muzeów online

16 maja 2020 (Sobota)
godz. 18:00
Miejski Ośrodek Kultury

Wystawa fotografii Anny Worowskiej pt. "Rytmy"

Natura stworzyła nieskończoną mnogość form, ale jakby na dodatek swej hojności sprawiła, że każdy kształt uwikłany jest w czas i przestrzeń, że nigdy nie zobaczymy go dwa razy tak samo.
Wiktor Zin

Powyższe zdanie ośmiela do nowej odsłony fotografii z cyklu Rytmy. Najcudniejszą sztukę tworzy natura, jej harmonia i różnorodność, jej rytm i zmienność, powtarzalność i niepowtarzalność. Zdjęcia na wystawie wykonano w północno-wschodniej Polsce. Pejzaże, brzeziny i łąki w Dolinie Biebrzy i Dolinie Narwi, inne – gdzieś po drodze.

Anna Worowska – mieszka i pracuje w Białymstoku, z wykształcenia biolog, dr nauk przyrodniczych. Fotografik – zrzeszona w Związku Polskich Artystów Fotografików i w Fotoklubie RP. Autorka i współautorka albumów i książek. Współorganizatorka i uczestniczka plenerów, warsztatów i spotkań fotograficznych. Laureatka nagród i wyróżnień w ponad pięćdziesięciu konkursach fotograficznych. Autorka filmowych etiud przyrodniczych w TVP Białystok. Jej fotografie inspirowane są bliskim sercu światem przyrody, jego pięknem i pięknem człowieka.

WEJDŹ DO GALERII -> KLIK
Wystawa grafik Zofii Kiciński pt. "Czego oczy nie widzą"

Zofia Kiciński ukończyła Liceum Sztuk Pięknych w Lublinie i Grafikę Artystyczną w Wyższej Szkole Informatycznej w Łodzi. Eksperymenty z wieloma technikami pomogły jej zdobyć umiejętności takie jak: projektowanie graficzne, fotografia, obróbka graficzna, malarstwo czy ilustracja. Kartka papieru, kolorowe kredki i czarny mazak - to wystarczy do wyczarowania hipnotyzujących światów Zofii Kiciński. Bogactwo przedstawień (od achromatycznych po pulsujące świeżymi barwami i teksturą) nie znajduje ograniczeń. Każda z prac ma swój specyficzny nastrój, emanując ciszą, radością czy niepokojem. Określony klimat tworzony jest na wpół realnymi formami zamykanymi w teatralnie ustawione plany. Natura jest tylko impulsem dla tworzenia fantasmagorii, zjawisk na granicy jawy i snu. Nieograniczona wyobraźnia autorki, mieszająca światy rzeczywiste i fantastyczne, daje zadziwiające efekty artystyczne. Prace Kiciński powstają jakby poza wirem codzienności, z bezinteresownej przyjemności tworzenia. Wystawa daje możliwość rozsmakowania się w magicznych fantazjach Zofii Kiciński. Świeżość ujęcia tematów przez autorkę, intuicyjne wyczucie ładu przy bogactwie formy, daje odbiorcy dużą przyjemność i satysfakcję z obcowania z jej pracami.

WEJDŹ DO GALERII -> KLIK
Realizacja projektów uczniów z Pracowni Rysunku i Malarstwa "Piękna 7"

Interpretacja rysunkowa treści obrazu Józefa Mehoffera pt. "Dziwny ogród, czyli sen dnia letniego".
Każdego dnia spotykają nas nie do końca przewidziane zdarzenia. Budują one naszą wrażliwość i doświadczenie. Wybrana kompozycja z polskiego malarstwa stała się motywem do wykreowania autorskiej wypowiedzi plastycznej na temat otaczającej nas współcześnie rzeczywistości. Autorzy w swoich realizacjach rysunkowych i malarskich zawarli swoje spostrzeżenia, uwagi oraz marzenia. Podjęli próbę interpretacji plastycznej tego swoistego stanu, w jakim się obecnie znaleźliśmy. W tej swoistej prezentacji - wystawie mamy również oryginalne kompozycje eksponowania swoich prac, przy wykorzystaniu technik intermedialnych.
Tomasz Nowak

WEJDŹ DO GALERII -> KLIK
Pokonkursowa wystawa "Sztuka Pisana"

Komisja w składzie: Joanna Janus, Kamil Antolak i Sebastian Gumiński postanowiła przyznać:

I miejsce - Wojciech Michalski
II miejsce - Andrzej Rządkowski
III miejsce ex aequo - Anna SochackaHanna Mitura

WEJDŹ DO GALERII -> KLIK
Pokonkursowa wystawa "Pisanka Wielkanocna"

Do konkursu zgłoszono 93 pisanki wykonane przez uczestników z 23 placówek oraz 20 prac uczestników indywidualnych. Komisja w składzie: Sylwia Wasiuk – grafik, plastyk; Kamil Antolak – grafik, plastyk; Sebastian Gumiński – sekretarz komisji; postanowiła przyznać:

W kategorii przedszkola, klasy „O”
I miejsce - Weronika Shulzhenko, lat 5, Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka” w Siedlcach
II miejsce - Adrianna Czeżyk, lat 5, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach – oddział przedszkolny
II miejsce - Aleksander Chromiński, lat 3, Miejskie Przedszkole nr 25 w Siedlcach
III miejsce - Aleksander Ilczuk, lat 6, Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 20 w Siedlcach
Wyróżnienia: Aleksandra Zasuwik, lat 3 - Niepubliczne Przedszkole Akademia Maluszka w Siedlcach, Alicja Wereda, lat 5, Anastazja Noszczak, lat 6 - Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach – oddział przedszkolny, Anna Firlej, lat 6 - Przedszkole Muzyczne NUTKA, Oliwka Matejek, lat 5 - Katolickie Przedszkole Ogródek Św. Franciszka

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III
I miejsce - Zofia Rządkowska, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach
II miejsce - Blanka Panufnik, lat 8, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach
III miejsce - Maria Smyk, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach
Wyróżnienia: Antonina Grochowska, lat 9 - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach, Natalia Bukatczuk, lat 8, Natalia Mateuszak - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII
I miejsce - Julita Kowalczyk, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach
II miejsce - Adrianna Dąbrowska, lat 11, Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach
III miejsce - Krystian Kucharski, lat 12
WyróżnieniaGabriela Kowalczyk, lat 14, Maja Kałandyk, lat 12 - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach, Olga Ponikowska, lat 11 - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach, Szymon Orłowski - Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach

W kategorii szkoły średnie:
I miejsce - Łukasz Dmowski, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach
II miejsce - Julia Bryzek, lat 15, I Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
WyróżnieniaMarta Budek, lat 15 - IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach

WEJDŹ DO GALERII -> KLIK