O Polsce w rytmie rocka!

04 czerwca 2019 (Wtorek)
Plac gen. Sikorskiego

4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory do Sejmu i całkowicie wolne do Senatu. Był to początek upadku komunizmu w Polsce i w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku przypada 30. rocznica tamtych wydarzeń. Z tej okazji Miasto Siedlce i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na Plac gen. Sikorskiego na koncert O Polsce w rytmie rocka!

W tym niezwykłym widowisku wezmą udział tancerze Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, zespół Ambitus w składzie: Krzysztof Chromiński, Marek Matwiejczyk, Andrzej Maleńczuk, Piotr Sidorowicz oraz wokaliści: Iwona Kobylińska, Karina Szurek, Janusz Maleńczuk, Bartek Januszewski i Kamil Januszewski. Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska.

Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje zespołów Republika, Perfect, Lady Pank, Lombard, Sztywny Pal Azji, Budka Suflera, Dżem, Obywatel G.C., Maanam, Chłopcy z Placu Broni, a także fragmenty spektaklu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ pt. Nasza Klasa w PRL-u.

Zachęcamy publiczność do przebrania się w stylu lat 80-tych. Razem z artystami na scenie przeniesiemy się muzycznym wehikułem czasu do lat naszej młodości lub młodości naszych rodziców.

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.