MOK

Aktualności

Powrót

ONLINE! Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat - wykład Jędrzeja Majki dla słuchaczy SUTW

18 listopada 2020 (Środa)
godz. 11:00 14:00
YouTube MOK

Która przyprawa jest najstarsza, a która najdroższa? Czy Marco Polo na pewno dotarł do Chin? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? Na te i inne pytania odpowie podróżnik, który w wędrówkach przez świat stara się poznawać ludzi, ich tradycje i zwyczaje.

„Historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat. Jak bardzo aromatyczny jest nasz świat, po raz pierwszy przekonałem się osobiście, kiedy na początku tego stulecia wpłynąłem statkiem do Bosforu. Szybko okazało się, że Orient to nie tylko lasy minaretów, śpiew muezinów, ale także zniewalający świat zapachów. A korzenny targ w Stambule, zwany Targiem Egipskim, odmienił moje dotychczasowe myślenie o podróżowaniu” – Jędrzej Majka

Jędrzej Majka – podróżnik, dziennikarz, autor książek. Z wykształcenia jestem teologiem i dziennikarzem. Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wpłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczam na kolejne wyjazdy.

Podczas wykładu odbędzie się konkurs z nagrodami. Pomysłodawcą i fundatorem nagród jest nasz Prelegent!

Wykład będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube MOK - KLIK