MOK

Aktualności

Powrót

Orszak Trzech Króli

06 stycznia 2022 (Czwartek)
godz. 13:00
Siedlce

Dzień dziś wesoły! – Pod takim hasłem już po raz dziewiąty odbędzie się w Siedlcach Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie 6 stycznia 2022, w święto Objawienia Pańskiego, orszak przejdzie ulicami Siedlec. W tej edycji na skróconej trasie.

Orszak rozpocznie J.E. Kazimierz Gurda modlitwą Anioł Pański na placu przed kościołem Św. Stanisława. Następnie Trzej Królowie wsiądą do królewskiego pojazdu i wyruszą w stronę siedleckiej katedry, aby pokłonić się Jezusowi w stajence. Na trasie orszaku uczestnicy będą mogli obejrzeć centralną scenkę – Dwór Heroda i walkę dobra ze złem.

Odgrywane podczas orszaku scenki będą przygotowywane przez wspólnoty Domowe Kościoła, rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, a także Siedlecką Grupę Literacką "Witraż" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Orszak poprowadzi znany siedlczanom konferansjer Pan Jan Jaroszyński w towarzystwie młodzieży, która przy wtórze instrumentów będzie śpiewać kolędy zachęcając do wspólnego kolędowania uczestników orszaku.

Na zakończenie orszaku przewidziany jest ciepły poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Zapraszamy także udziału w koncercie kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce, który uświetni tegoroczny Orszak Trzech Króli. Występ w katedrze siedleckiej w godzinach od 14:30 do 15:00, zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Patronat Honorowy:
Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda
Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik

Organizatorzy Siedleckiego Orszaku Trzech Króli
Fundacja Nasza Szkoła
Katolicka Szkoła Podstawowa