Otwarcie Dorocznej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM "Fotogram 2018"

15 lutego 2018 (Czwartek)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Grupa Twórcza FOTOGRAM działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach już siedemnasty rok. Skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią. Została powołana w celu rozwijania i upowszechniania twórczości fotograficznej oraz pogłębiania wiedzy o fotografii wśród jej członków. Zgodnie z założeniami organizowane są wystawy, plenery, pokazy prac, prelekcje i wykłady z różnych dziedzin fotografii. W comiesięcznych spotkaniach bierze zwykle udział około 30 osób, z czego 20 systematycznie i aktywnie uczestniczy w pracach Grupy. Podczas spotkań odbywają się prezentacje prac członków Grupy oraz omawiane są sprawy związane z jej działalnością. Bardzo często organizowane są spotkania z twórcami i krytykami. W ostatnim czasie nasze zaproszenia przyjęli m.in.: Bogusław Skok, Wojciech Sternak, Dariusz Kostecki, Grzegorz Zabłocki, Wojtek Moskwa, Katarzyna Gubrynowicz.

Dotychczas odbyło się dwadzieścia osiem naszych wystaw zbiorowych  i szesnaście plenerów edukacyjnych. Wydawane są katalogi tychże wystaw, a prace członków Grupy drukowane są w albumach i kalendarzach. Na szczególne wyróżnienie zasługują autorzy wystaw indywidualnych prezentowanych w ostatnim roku w Galerii „W Bramie”: Adam Krasuski, Paweł Bączyk, Dariusz Sikorski. Dużym sukcesem był pokaz wystawy Adama Krasuskiego "Nasz dom" podczas X Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy w Krośnie. Pierwsze miejsce w konkursie „Zdjęcie z Tatą” zajęła Jelena Skarus.

Osiągnięcia członków Grupy Twórczej FOTOGRAM, ich zaangażowanie i pasja oraz działania Miejskiego Ośrodka Kultury na rzecz upowszechniania fotografii cieszą się uznaniem wśród osób zainteresowanych tą dziedziną.

Andrzej Ruciński

Wystawa czynna do 16 marca 2018 roku.