Otwarcie wystawy malarstwa Marcina Strokosza

16 stycznia 2018 (Wtorek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Marcin Strokosz – malarz, muzyk, artysta, mieszkający i tworzący w Siedlcach. Wiedzę i umiejętności plastyczne zdobywał pod okiem artystów w kraju i za granicą m.in. Daniela Bauma, Bartka Kołaty, Marcina Sarzyńskiego. Przewodnikiem po świecie sztuki jest dla niego uznany malarz Leszek Żegalski. Był uczestnikiem kilku wystaw zbiorowych m.in. w Galerii Kultura Siedlecka czy poplenerowej wystawie w Dadaju. Artysta zajmuje się malarstwem figuratywnym, głównym tematem jego twórczości jest portret, ale coraz częściej sięga po inne motywy malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Wachlarz jego zainteresowań i inspiracji jest dość szeroki, wykraczający poza ramy malarstwa sztalugowego. Warto wspomnieć o innych działaniach artysty, takich jak aerografia, tworzenie ilustracji (cykl ilustracji do magazynu „Kraina Bugu”) oraz  prowadzenie warsztatów plastycznych. Na swoim koncie ma również epizod, mający na celu stworzenie plakatu,  który został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie plastycznym przez doborowe jury.

Tytuł wystawy – „Inspiracje” – ukazuje różnorodność tematów malarskich, wynikających z jego fascynacji, między innymi  muzyką, filmem, pop kulturą oraz atrybutami współczesnej cywilizacji. Prace, które będzie można oglądać, wykonane są w technice olejnej, w różnym formacie oraz stylu. Jedną z prac, którą artysta zaprezentuje na wystawie, będzie kopia obrazu jego dziadka Adama Kopankiewicza – siedleckiego malarza, rysownika i nauczyciela. Obraz ten przedstawia bramę wjazdową do Siedlec nazywaną również dzwonnicą. Powyższy projekt został zrealizowany w ramach artystycznego stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

Wystawa czynna do 2 lutego 2018 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.