MOK

Aktualności

Powrót

PRZEŁOŻONY!!! Only You - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

31 marca 2020 (Wtorek)
godz. 11:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informującym o podjęciu zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to czasowe zawieszenie od 12 do 25 marca 2020 r. organizacji wszystkich wydarzeń kulturalnych, zawieszenie zajęć artystycznych prowadzonych w MOK oraz zamknięcie wszystkich obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, Pułaskiego 7, ul. Sienkiewicza 63 i Rynkowej 24.

Wszystkie wydarzenia kulturalne zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach w tym okresie zostają przełożone na późniejsze terminy, o których będziemy informować na bieżąco. Zakupione bilety zachowują ważność.

Opłaty za udział w sekcjach prosimy wpłacać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Wszystkie wyrównania i korekty nastąpią w czerwcu.

Informację o wznowieniu działalności instytucji kultury, w tym MOK, podamy bezzwłocznie po wydaniu komunikatu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lata 50-te to odbudowa po II wojnie światowej, zarówno w sferze gospodarczej, kulturalnej, jak i w dziedzinie mody. Lata 60-te to czas dzieci kwiatów i mini spódniczek. Czas, kiedy do głosu doszli młodzi gniewni, którzy nie chcieli wyglądać jak rodzice i z uporem szukali nowego, odważniejszego wizerunku dla siebie. Co jeszcze wtedy noszono? Jak moda lat 60-tych odbiła się na dzisiejszych trendach? Co wtedy śpiewano? Czego słuchano?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć wokaliści z Zespołu Wokalnego Sweet Angels podczas koncertu zatytułowanego Only You.

W programie przygotowanym przez Edytę Wójcik, założycielkę i instruktora zespołu, usłyszymy piosenki z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w wykonaniu Kariny Szurek, Agaty Dmowskiej, Patrycji Czarnockiej, Kingi Banasiuk i gościnnie Marcela Wójcika. Usłyszymy piosenki: Batumi, Bal Arlekina, Be My Baby, Stand By Me i wiele innych.

Zespół Wokalny Sweet Angels istnieje przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach od września 2007 roku. Tworzą go uczennice siedleckich szkół, które śpiewając solowo i w zespole realizują różne projekty wokalne. W repertuarze zespołu znajdują się m. in. utwory z kręgu piosenki poetyckiej (koncert Osiecka), pieśni patriotyczne (Kiedy przyjdą podpalić dom... Polskę – wieczornica patriotyczna na skwerze przy fontannie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej), religijne (impreza poetycko-muzyczna w siedleckim Parku Aleksandria z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach), przeboje z lat 80-tych, (koncert Chcemy być sobą), a także współczesne hity polskie i zagraniczne.

Wokaliści współpracują z siedleckimi muzykami i Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”. Reprezentują również Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na konkursach i festiwalach piosenki. Zespół rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu trzynastu lat działalności zespół zmieniał skład wokalistów. W obecnym zespół działa od września 2018 r.

Sukcesy zespołu:
I miejsce w X Konkursie Kolęd i Pastorałek w Warszawie (2016 r.)
I miejsce w IX Festiwalu Piosenki Europejskiej w Mordach (2016 r.)
I miejsce w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak w Mrozach (2016 r.)
I miejsce w VI Mazowieckim Konkursie Piosenki z Dobrym Tekstem w Warszawie (2016 r.)
I miejsce w II Walentynkowym Festiwalu Piosenki Miłosnej w Strzale (2018 r.)
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Młode Talenty Muzyczne” w Warszawie (2017 r.)
II miejsce w VIII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem w Warszawie (2018 r.)
Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Ciechanowie (2017 r.)
Tytuł Laureata Mazowieckiego Festiwalu Piosenki w Izabelinie (2017 r.)

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK:
- przy ul. Pułaskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem,
- przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00.
Rezerwacje biletów pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 23.