MOK

Aktualności

Powrót

Piknik u Księżnej Ogińskiej - Uroczyste otwarcie Parku Miejskiego Aleksandria

24 czerwca 2023 (Sobota)
godz. 16:00
Park Aleksandria

Serdecznie zapraszamy na „Piknik u Księżnej Ogińskiej” z okazji zakończenia rewitalizacji Parku Miejskiego Aleksandria

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

W programie imprezy znalazł się koncert muzyki polskiej w wykonaniu Joanny Różewskiej (fortepian) i Orkiestry Kameralnej Aleksandria pod dyrekcją Szymona Teleckiego, inscenizacja taneczna „Z wizytą u Księżnej Aleksandry” i wystawa fotografii archiwalnych ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach pt. „Historyczny spacer po parkowych alejach”.

Zanim rozpocznie się część oficjalna, wszystkie dzieci zapraszamy od godz. 13:00 na tańce animacyjne, modelowanie balonów, teatr baniek mydlanych, gry, zabawy, iluzje, kącik malowania buzi i włosów, pokazy szczudlarzy w efektownych kostiumach i maskach i alejkowe spotkania z postaciami z epoki.

Natomiast o godz. 15:00 w budynku Ogródka Jordanowskiego odbędzie się prelekcja Piotra Ługowskiego pt. „Aleksandria – sentymentalny Park Aleksandry Ogińskiej na przestrzeni dziejów”.

Podczas imprezy wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz, Pan Sprężynka, Clown ReSorek i Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa.