MOK

Aktualności

Powrót

Podsumowanie Artystyczne Roku Zespołu Wokalnego Sweet Angels i Studia Piosenki Singers

20 czerwca 2018 (Środa)
godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

W koncercie podsumowującym rok pracy artystycznej wystąpią wokaliści i młodzież, działająca pod opieką Edyty Wójcik w Studiu Piosenki Singers oraz Zespole Wokalnym Sweet Angels. Usłyszymy piosenki pochodzące z  koncertów, które odbyły się w mijającym roku artystycznym oraz wokalistów, którzy są laureatami wielu konkursów i festiwali piosenki.

Zespół Wokalny Sweet Angels został założony we wrześniu 2007 roku. Powstał z najstarszej grupy Studia Piosenki Singers. Śpiewająca młodzież to uczniowie siedleckich szkół, którzy śpiewając solo i w zespole realizują różne projekty wokalne. Poprzez naukę śpiewu rozwijają też swoją wrażliwość muzyczną. Zajęcia wokalne dotyczą zagadnień: emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy z mikrofonem i ruchu scenicznego. Zespół tworzą: Anita Radzikowska, Dominika Sobiesiak, Wiktoria Mikiciuk, Dawid Szwejkowski.

Studio Piosenki Singers działa przy Miejskim Ośrodku Kultury od września 1995 r. Od 2000 roku zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzi wokalistka, pedagog i instruktor wokalny Edyta WÓJCIK. Nauka śpiewu prowadzona jest w dwóch grupach wiekowych: I grupę tworzą dzieci od 5-7 lat, II grupa to dzieci w wieku 8-13 lat. Wokaliści Studia Piosenki Singers w swoim dorobku mają dwie płyty, w tym ostatnio nagraną z okazji jubileuszu XV-lecia istnienia zespołu.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.