"Poeci o Niepodległej... przystanek - Patriotyzm" – podsumowanie warsztatów poetyckich SGL "Witraż"

23 sierpnia 2018 (Czwartek)
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

W dnach 18-19 czerwca 2018 roku, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zrealizowała warsztaty poetyckie „Poeci o Niepodległej... przystanek – Patriotyzm” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni”. Warsztaty tego typu są istotnym elementem edukacji historycznej młodych pokoleń oraz wspierania ich rozwoju literackiego. Motywują ich do poszukiwania źródeł inspiracji twórczych, poznawania i doskonalenia warsztatu poetyckiego, doskonalenia sztuki dialogu międzypokoleniowego oraz integrują z osobami niepełnosprawnymi.

W warsztatach wzięli udział uczniowie kilkunastu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Siedlec i regionu oraz członkowie Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, łącznie 35. autorów.

W trakcie warsztatów powstały 82 wiersze o tematyce niepodległościowej i patriotycznej. Wybrane utwory zostaną zaprezentowane podczas podsumowania warsztatów 23 sierpnia 2018 r. o godz. 19:00 na skwerze przy fontannie przy ul. Pułaskiego 6 podczas koncertu zespołu „Niekompletni”.

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.