Powróćmy jak za dawnych lat, czyli zmierzch dosięga kwiatów

22 sierpnia 2021 (Niedziela)
Park Aleksandria

Już po raz trzeci Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zapraszają do Parku „Aleksandria” na plenerową imprezę muzyczno-poetycką. Podobnie jak w minionych latach z wyspy na stawie popłyną piosenki – tym razem przypomniane zostaną przeboje przedwojenne oraz utwory z lat 50-tych i 60-tych, m.in. „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nie kochać w taką noc...”, „Już nigdy” i inne.

Część utworów usłyszymy w wersji instrumentalnej w wykonaniu Kacpra Jastrzębskiego, ale z niecierpliwością oczekujemy na piosenki, które zaśpiewają Agnieszka Skup, Dorota Todorska, Patrycja Niedziółka i Michał Jastrzębski.

Oczywiście nie zabraknie poezji Tym razem prezentowane będą wiersze Kazimiery Iłłakiewiczównej i Jana Lechonia w interpretacji Wiktorii Sadowiak, Doroty Żądełek, Anety Kniżewskiej, Marii Piotrowskiej, Pauliny Ryn, Karola Kornecia, Filipa Lisowskiego i Huberta Piątka.

Przygotowaliśmy dla widzów również „słodką niespodziankę”.

Projekt współfinansowany przez Miasto Siedlce.