SZTUKAferie 2018 - Rysowanie światłem

17 stycznia 2018 (Środa)
Akademia Sztuk "Piękna 7", ul. Pułaskiego 7

W dniach 15-28 stycznia 2018 roku Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przygotował "SZTUKAferie, czyli XIII Zimowe Warsztaty Nie Tylko Artystyczne". Będą to zajęcia z różnych dziedzin sztuki, adresowane do dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w mieście. Na czas ferii przygotowany został program, w ramach którego każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Warsztaty będą nie tylko sposobem na dobrą zabawę, ale przede wszystkim możliwością kreatywnego i twórczego rozwoju. Aktywna forma zajęć umożliwi rozwój zainteresowań i talentów, które niejednokrotnie zostają tu odkryte. Praca pod kierunkiem doświadczonych instruktorów i artystów często owocuje ciekawymi pracami młodych adeptów sztuki. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję m. in. poznać różne możliwości aparatu i fotografii. Dowiedzą się jak robić zdjęcia oraz poznają historię tej dziedziny. Zajęcia taneczne nastawione będą głównie na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. Osoby początkujące poznają podstawowe elementy stylów, a zaawansowanym przyniosą one wiele nowych pomysłów i inspiracji do własnego tańca.

W programie zajęć wokalnych znajdą się m. in. nowoczesna forma pracy głosem przy użyciu profesjonalnego sprzętu muzycznego. W programie SZTUKAferii znalazły się również zajęcia umożliwiające rozpoczęcie nauki gry na gitarze oraz warsztaty plastyczne połączone z poznawaniem nowych technik i materiałów plastycznych. W roku 2018 wszystkie osoby zajmujące się poezją i słowem pisanym będą mogły skorzystać z warsztatów literackich oraz z warsztatów recytatorskich.

ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PRZYJMUJEMY OD 3 STYCZNIA 2018 R. W SEKRETARIACIE MOK (TEL. 25 794 31 01). LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

15 stycznia 2018 r. (poniedziałek), godz. 12:00
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7
ABC gitary akustycznej – podstawy nauki gry na gitarze prowadzone przez Macieja Turkowskiego.

15 stycznia 2018 r. (poniedziałek), godz. 15:30
Klub Kultury „Mansarda”, ul. Kiepury 2 (domofon 22)
Ferie z Witrażem – otwarte spotkania warsztatowe dla dzieci, młodzieży i seniorów z SGL „Witraż” prowadzone przez Barbarę Maksymiuk i Krzysztofa Tomaszewskiego.

16 stycznia 2018 r. (wtorek), godz. 11:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
Ze słowem za pan brat… - konsultacje dla recytatorów – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych prowadzone przez Halinę Tunkiewicz.

17 stycznia 2018 r. (środa), godz. 10:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
Gry i zabawy interaktywne – zajęcia z wykorzystaniem multimediów dla dzieci powyżej 5 lat prowadzone przez Pawła Żaka.

17 stycznia 2018 r. (środa), godz. 10:00
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7
Rysowanie światłem – nauka fotografowania i obróbki zdjęć dla młodzieży powyżej 12 lat prowadzona przez Andrzeja Rucińskiego

17 stycznia 2018 r. (środa), godz. 12:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
Zimowa Szkoła Tańca – zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Agnieszkę Lipińską.

18 stycznia 2018 r. (czwartek), godz. 10:00 i 12:00
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7
Warsztaty wokalne – zajęcia umuzykalniające i podstawy emisji głosu dla dzieci w wieku przedszkolnym (godz. 10:00) i szkolnym (godz. 12:00) prowadzone przez Edytę Wójcik.

19 stycznia 2018 r. (środa), godz. 10:00
Siedziba SGL „Witraż”, ul. Rynkowa 24
Indywidualne konsultacje dla dzieci, młodzieży i seniorów – autorów poezji i prozy prowadzone przez Barbarę Maksymiuk i Krzysztofa Tomaszewskiego.

19 stycznia 2018 r. (środa), godz. 12:00
Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
Zimowa Kraina Wyobraźni – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Annę Wiśniewską.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE:

12-16 stycznia 2018 r.
Miętne
Warsztaty artystyczne grupy młodszej Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz.

15-17 stycznia 2018 r.
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7
Zimowe warsztaty wokalne Studia Piosenki Singers i Zespołu Wokalnego Sweet Angels.

16-20 stycznia 2018 r.
Miętne
Warsztaty artystyczne grupy podstawowej Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz.

22-27 stycznia 2018 r.
Akademia Sztuk „Piękna 7” MOK, ul. Pułaskiego 7; sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63
LUZ Winter Dance Factory 2018 - Artystyczne Warsztaty Taneczne Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

24 stycznia 2018 r.
Warszawa
Wyjazd edukacyjny członków Pracowni Fotograficznej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach do Galerii i Muzeów w Warszawie.