MOK

Aktualności

Powrót

"Serce na dłoni" nominowane do Top Regionu!

30 grudnia 2020 (Środa)
godz. 12:00
Siedlce

Charytatywna akcja "Serce na dłoni", której inicjatorką była Joanna Woszczyńska, kierownik i choreograf Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, została nominowana do plebiscytu Top Regionu 2020, organizowanego przez portal Podlasie24.pl, w kategorii "Inicjatywa społeczna roku"! Głosowanie, do którego gorąco was zachęcamy, potrwa TUTAJ do 30 grudnia do godziny 12.00.

"Serce na dłoni" to akcja Joanny Woszczyńskiej, tancerzy Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcah, która miała na celu zbiórkę dla potrzebujących pacjentów siedleckich szpitali, hospicjum i ZOLu.

To, co się działo podczas trzech dni akcji, 6 i 13 listopada oraz 4 grudnia, przerosło nasze wyobrażenia. Paczki z pakietami pacjenta: ręcznikami, mydłem w płynie, pastą i szczoteczkami, chusteczkami wilgotnymi i higienicznymi, papierem toaletowym, kremem do rąk, skarpetami, ciepłymi kocami, poduszkami, pieluchami, bielizną, piżamami i kapciami ustawialismy pod sam sufit! Wszystko zostało rozwiezione do siedleckich szpitali, hospicjum oraz ZOL. Dzięki tylu pięknym ludziom świat może być choć trochę lepszy, a komfort leżących w szpitalach osób oraz ich opiekunów medycznych choć trochę większy.