MOK

Aktualności

Powrót

Siedlce 29. raz zagrały razem z WOŚP!

31 stycznia 2021 (Niedziela)
godz. 08:00
Siedlce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Siedlcach od samego początku. Już tradycyjnie Sztab WOŚP działał przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, a swoją siedzibę miał w budynku „Podlasie”. W dniu Finału, od godz. 8:00, 220 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i kolportowało wyjątkowe gadżety Orkiestry. W liczeniu zebranych pieniędzy, które w tym roku będą przeznaczone dla laryngologii otolaryngologii i diagnostyki głowy, pomagał Bank Spółdzielczy w Siedlcach przy ul. Pustej.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, robiliśmy wszystko, aby Orkiestra mogła zagrać w naszym mieście równie efektownie, jak w poprzednich latach. Od godziny 12:00 do 20:00 na naszym kanale YouTube trwała transmisja na żywo z WOŚP-owego studia w sali widowiskowej „Podlasie”, którą prowadziła Szefowa naszego Sztabu – Magdalena Czmoch. W jej trakcie można było zobaczyć m.in. koncerty zespołów Upstream, Silk, Sweet Angels, Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, koncert „Polskie piosenki od lat 60-tych do współczesnych” w wykonaniu siedleckiej, i nie tylko, młodzieży, relację z wydarzeń, które odbywały się w mieście, pokaz magii Clowna Resorka i wywiady z zaproszonymi gośćmi: Zbigniewem Piwońskim, Mariuszem Woszczyńskim, Bartkiem Grabowskim, Olgą Kwaśniewską, Marcinem Kulickim i naszymi wolontariuszami, a do licytowania na Allegro zachęcali Michał Matlengiewicz i Grzegorz Gajowy.

W tym roku zagrali z nami także: Parkrun Skórzec, Morsy Siedlce, Klub Sportowy NoWi Siedlce, Leśny Konik i ATV Quady Siedlce. Wielkie dzięki za to, że po raz kolejny włączyliście się w pomoc Orkiestrze!

Uruchomiliśmy wirtualną eSkarbonkę, a stacjonarne puszki można było znaleźć w sali ćwiczeń Agata Joga, w Salonie Łazienek ESKA, w Kiosku u Alexa, w Instytucie Estetyki, w Krynicy Vitamin, w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Leśny Konik”, w sklepie PSB Mrówka oraz w Banku Spółdzielczym. Dzięki sieci sklepów TOPAZ, wolontariusze mogli zbierać pieniądze właśnie w tych sklepach zarówno w dzień finału, jak i dzień wcześniej.

O godzinie 20:00 odpaliliśmy Światełko do nieba. W tym roku w zupełnie innej formie – przed budynkiem „Podlasie” rozbłysły dwa WOŚP-owe serca, które odpalili Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik oraz Bartek Grabowski.

Po raz kolejny Siedlce stanęły na wysokości zadania – do puszek zebraliśmy 149 339, 59 zł, do eSkarbonek 4879 zł, co razem daje 154 278, 59 zł!!! Cały czas trwają aukcje na portalu Allegro, więc kwota będzie jeszcze większa!

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przez cały dzień zbierali pieniądze, które Fundacja WOŚP przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu ratującego zdrowie i życie.

Olbrzymie podziękowania kierujemy również dla:
- Szefowej Sztabu Magdaleny Czmoch,
- Zbigniewa Piwońskiego, który prace Sztabu WOŚP w Siedlcach wspiera od samego jej początku,
- Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika,
- Katarzyny i Bartka Grabowskich, właścicielom Kręgielni Factory 157, Hurtowni Narzędzi Matrix i Sali Zabaw Młynek,
- Olgi Kwaśniewskiej,
- Michała Matlengiewicza,
- Grzegorza Gajowego,
- Dyrektora Mariusza Woszczyńskiego i niezawodnych pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach: Iwony Jastrzębskiej, Nadziei Niewolewskiej, Marioli Chromińskiej, Marzeny Parapury, Joanny Krasuskiej, Joanny Cholewki, Marka Matwiejczyka, Kamila Wielgórskiego, Michała Bojara, Michała Zacharczuka, Sebastiana Gumińskiego.

W koncercie „Polskie Piosenki od lat 60-tych do współczesnych” wzięli udział: Adrianna Woźniak, Patrycja Niedziółka i Kacper Jastrzębski, Karolina Świderska, Dominika Sobiesiak, Klaudia Borejko, Marcel Wójcik, Julia Perz i Olga Jagieło z zespołem: Adam Chomiuk, Michał Zieliński, Łukasz Dymowski oraz stand-uper Max Pleszczyński.

Podziękowania składamy także wszystkim anonimowym darczyńcom, którzy przekazali gadżety na licytacje.

Wielkie dzięki w imieniu dzieci. Do zobaczenia za rok!

Darczyńcy, sponsorzy, współorganizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, ATV Quady Siedlce, Bartek Grabowski, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Clown ReSorek, Codziennik Siedlce, Cukiernia Pszczółka, Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ, Fundacja Pomocy Dzieciom Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych, Galeria Siedlce, Grzegorz Gajowy, Hurtownia Narzędzi Matrix, Hurtownia Pirotechniczna AS, Instytut Estetyki, Janusz Mazurek, Joanna Woszczyńska, Katarzyna Grabowska, Kiosk u Alexa, Kręgielnia Factory 157, Krynica Vitamin, Kulinarne Poddasze, Leśny Konik, Miasto Siedlce, Michał Matlengiewicz, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Siedlce, Morsy Siedlce, NoWi Siedlce, Olga Kwaśniewska, Parkrun Skórzec, Piekarnia Baldwin, Pinmania, PSB Mrówka, Sala Ćwiczeń Agata Joga, Sala Zabaw Młynek, Salon Łazienek ESKA, Sieć Sklepów TOPAZ, Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Brama, Strych Polska, TV Wschód, Zespół Silk, Zespół Upstream, Zespół Wokalny Sweet Angels, Zbigniew Piwoński.

Osoby, firmy i instytucje, które przekazały gadżety i vouchery na aukcje i licytacje:
Bactakleen, Beata Świerczewska, Dariusz Skiermunt, Eko Taxi Siedlce, Elżbieta Matwiejczyk, Fly Dream, Grupa Octopus, Grzegorz Orzełowski, Hotel Zamek Janów Podlaski, Irena Kosińska, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Szoplik, Monika Raczko, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Wodorowanie Siedlce.

fot. Janusz Mazurek, Piotr Księżopolski