MOK

Aktualności

Powrót

Siedlecka Fala Bluesa

14 października 2022 (Piątek)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Siedlecka Fala Bluesa to już obowiązkowa pozycja w jesiennym kalendarzu wydarzeń Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Co roku fani dobrej bluesowej muzyki mają okazję wysłuchać w sali „Podlasie” niezwykłych koncertów w wykonaniu siedleckich zespołów i zaproszonych gwiazd. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Wolni Jak Motyle, Aga Skup i Przyjaciele oraz Ryszard Wolbach.

Zespoły Wolni Jak Motyle oraz Aga Skup i Przyjaciele są już doskonale znane siedleckiej publiczności. Są stałymi gośćmi Siedleckiej Fali Bluesa, regularnie występują także podczas Gitariady. W swoim repertuarze mają autorskie aranżacje rockowych i bluesowych standardów polskiej i zagranicznej muzyki, a także własne kompozycje. W skład obu zespołów wchodzą znakomici siedleccy muzycy, którzy gwarantują muzyczną ucztę na bardzo wysokim poziome.

Wolni Jak Motyle:
Iwona Kobylińska – śpiew
Wioletta Skup – flet, instrumenty klawiszowe
Jerzy Politowski – gitara basowa
Mateusz Mazurek – gitara
Piotr Sidorowicz – perkusja

Aga Skup i Przyjaciele:
Agnieszka Skup – śpiew
Leszek Michalak – harmonijka, śpiew
Michał Skupgitara
Piotr Franczuk – gitara
Jacek Zdanowski – gitara basowa
Grzegorz Baran – perkusja

Ryszard Wolbach – legendarny wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta obchodzi w tym roku 45-lecie swojej działalności estradowej. Podczas koncertu w Siedlcach wystąpi w duecie z akordeonistą Robertem Krajewskim. Zaprezentują utwory z repertuaru zespołów Babsztyl i Harlem, których Ryszard Wolbach był współzałożycielem i wielokrotnie występował z nimi na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz Country Pikniku w Mrągowie. Recital utrzymany będzie w formule spektaklu przeplatanego pełnymi humoru opowieściami i anegdotami z lat działalności estradowej tego charyzmatycznego artysty. Ryszard Wolbach poprowadzi słuchaczy przez krainę muzyki folk, bluesa, rockowej ballady czy coverów z lat 70-tych i 80-tych.

Bilety w cenie 40 zł (w przedsprzedaży do 10 października) i 50 zł (od 11 października) do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.