MOK

Aktualności

Powrót

Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku - wykład Danuty Kryńskiej pt. "Podróże moich marzeń: Brazylia"

26 kwietnia 2023 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Brazylia – państwo w Ameryce Południowej, położone nad Oceanem Atlantyckim. Jedno z największych i najludniejszych państw świata. Zajmuje obszar 8 515 767 km² (5. pod względem powierzchni na świecie), zamieszkane jest przez 217 240 060 ludzi.

A czy wiedzą Państwo, że:
• Brazylia jest większa od Polski o 27 razy i mieszka tam 1,9 miliona Polaków;
• Polscy emigranci nauczyli miejscowych robić furmanki, czterokołowe wozy popularne na polskich wsiach. Wóz ten nazywa się „carro polaco”, co oznacza “polski wóz”;
• W pobliżu Sao Paulo znajduje się więzienie, w którym skazani mają możliwość skrócić długość wyroku jeżdżąc na rowerze stacjonarnym, który generuje prąd.

Jeśli chcą Państwo więcej informacji o tym pięknym i niezwykłym kraju, nie może Państwa zabraknąć na wykładzie, w czasie którego prelegentka opowie o swojej podróży marzeń.

Danuta Kryńska – absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Chemii Spożywczej o specjalizacji fermentacja z mikrobiologią. Wieloletnia kierowniczka Działu Produkcji w Wytwórni Wódek „Polmos” w Siedlcach. Członkini Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od początku jego istnienia. Z pasji do poznawania ludzi i świata, już na emeryturze, zdobyła uprawnienia do prowadzenia wycieczek jako pilot. Stara się zwiedzać kraje i spełniać swoje marzenia podróżnicze – dotychczas odwiedziła ok. 60 krajów na wszystkich kontynentach.

Wydarzenie wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.