MOK

Aktualności

Powrót

Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku uhonorowany Aleksandrią!

30 czerwca 2021 (Środa)
godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

30 czerwca w Sali Białej odbyła się uroczystość wręczenia "Aleksandrii" - nagród Prezydenta Miasta Siedlce. W tym roku tą prestiżową nagrodą uhonorowani zostali: Mirosław Leśkowicz (nagrodzony SuperAleksandrią), Joanna Like, Przemysław Kozak, Hanna Wilk-Manowiec, Małgorzata Medak, Jerzy Osiak, Robert Borkowski, Janusz Mazurek, Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Michał Oździński, Marcin Kulicki i Stefan Jeznach.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W trakcie uroczystości wysłuchano koncertu w wykonaniu: Julii Węglewicz – skrzypce, wokal; Anny Baj - fortepian oraz Daniela Sagalovskiego – fortepian.

„Aleksandria” to prestiżowa nagroda Prezydenta Miasta Siedlce. Po raz pierwszy ufundowana została w 1996 roku. Wbrew istniejącym trendom jest nagrodą honorową, pozbawioną dodatkowych gratyfikacji. Wyróżnia osoby i instytucje, które swoją pracą, talentem, umiejętnościami i społecznikowską pasją przyczyniły się do rozwoju Siedlec w różnych sferach życia. Nagroda nosi historyczną dla naszego miasta, nazwę „Aleksandria”. Przypomina XVIII-wieczny rozkwit Siedlec pod rządami księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Za jej sprawą powstały wówczas w Siedlcach najważniejsze, do dziś istniejące obiekty architektoniczne z ratuszem i pałacem na czele. Była miłośniczką i mecenasem sztuki, założycielką pięknego parku krajobrazowego, z którego okrojonej formy korzystamy do dzisiaj. Od 2007 roku przyznawane są także SuperAleksandrie.

fot. Sebastian Gumiński