Spektakl Bcause Dance Company "Cicho, ciszej, zgiełk"

28 listopada 2021 (Niedziela)

„Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj jaki pokój może być w ciszy.” – Desiderata

Spektakl „Cicho, ciszej, zgiełk” w wykonaniu B'cause Dance Company ukazuje pięć etapów żałoby, w którym tancerze personifikują emocje, które kłębią się w ludziach podczas stanu wielkiego szoku, nagłej lub powolnej utraty czegoś lub kogoś, podczas traumy. Spektakl przedstawia jedną z możliwych dróg radzenia sobie ze stanem głębokiego szoku eksponując ambiwalentne emocje jakie targają wtedy ludźmi.

By zaakceptować, musimy zauważyć. By zauważyć, musimy poczuć. By poczuć, musimy przeżyć. A czy istnieje bardziej szczery, bardziej empatyczny i bardziej uniwersalny język niż język tańca?

Choreografia - Bartek Woszczynski
Tancerze - Dorota Koprowska, Jakub Piotrowicz, Mateusz Sobczak, Zuzanna Strugacz, Dominika Stróżewska,
Kompozytorzy - ATMO
Reżyseria światła - Artur Wytrykus
Projekt kostiumów - Dorota Koprowska
Szata graficzna - Renata Orzeszek | Bez szablonu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Taniec", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Darmowe zaproszenia do odbioru w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45. Liczba miejsc ograniczona.