MOK

Aktualności

Powrót

Spektakl "Kobiety Czechowa" Teatru Teraz My

26 maja 2024 (Niedziela)
godz. 19:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Spektakl zatytułowany „Kobiety Czechowa” został zrealizowany na podstawie jednoaktówek mistrza Antona Czechowa. W 120. rocznicę śmierci wybitnego nowelisty i dramatopisarza Teatr Teraz My sięga do klasyki teatru rosyjskiego, aby opowiedzieć widzowi historię uniwersalną, choć biorąc pod lupę społeczeństwo dziewiętnastowiecznej Rosji.

Postaci Czechowa, szczególnie kobiece, są wielowymiarowe. Ich sylwetki zawierają dozę niejednokrotnie gorzkiego komizmu. Autor „puszcza do nas oko” i pozwala przejrzeć się w swych utworach jak w lustrze. Po mistrzowsku konstruuje akcję i napięcie.

Bohaterowie spotykają się na weselu, które będzie przyczynkiem zaogniającym napięte relacje rodzinne. Wszyscy oczekują na generała, którego obecność ma uświetnić uroczystość i podnieść jej rangę. Okazuje się, że długo oczekiwany gość staje się kukułczym jajem. Co z tego wyniknie – przekonacie się w czasie premiery.

Teatr Teraz My to grupa pasjonatów teatru, działających w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W obecnym składzie działa od 2019 roku. Teatr ma na swoim koncie 3 premiery: spektakl „W cieniu drzewa” na podstawie dramatu Wiesława Myśliwskiego (2020), słuchowisko „Evelyn na bosaka” na podstawie scenariusza Sandry Szwarc (2021) oraz spektakl „Maryna” na podstawie dramatu Hieronima Morstina (2023).

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Szczepaniak

Obsada: Michał Bojar, Irena Frank, Joanna Janus, Zdzisława Kozak, Antoni Maliszewski, Bożenna Makówka, Włodzimierz Krzysztof Makówka, Bożena Malińska, Anna Olejniczak, Zofia Osypiuk, Jerzy Piekut, Janusz Prekurat, Grażyna Przestrzelska, Grzegorz Rowicki, Urszula Syczuk, Marta Wujek.

Darmowe zaproszenia do obioru w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63 od 8 maja 2024 r. Liczba zaproszeń ograniczona.