MOK

Aktualności

Powrót

Spektakl Teatru Teraz My pt. "W cieniu drzewa" dla słuchaczy SUTW

15 czerwca 2022 (Środa)
godz. 11:00 14:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Spektakl „W cieniu drzewa” jest adaptacją dramatu jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy Wiesława Myśliwskiego pt. „Drzewo”, którego wystawienia podjął się Teatr Teraz My, działający w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest to opowieść o polskiej wsi końca lat 80. XX wieku. Pod drzewem, na którym siedzi Marcin Duda, zbiera się jego rodzina, mieszkańcy wsi, znajomi, przyjaciele i gminne władze, a także ci, którzy już dawno nie żyją, ale nie sposób odróżnić ich od żyjących. Pod drzewem dzieje się Polska.

Tytułowe drzewo, ma być ścięte, jedynym jego obrońcą jest 70-letni Duda, który wchodzi na drzewo, mimo, że pod nim czekają robotnicy uzbrojeni w piły i siekiery. Widz pod drzewem zobaczy korowód wielobarwnych postaci, które będą próbowały przekonać Dudę do zejścia z drzewa. Jak się okazuje, stary Duda staje się wieszczem, który wyrywa wieś z marazmu.

Myśliwski przygląda się kondycji człowieka, miesza wątki metafizyczne i społeczne, co przełożone na język teatru wybrzmiewa ze zdwojona silą.

Scenariusz: Zofia Osypiuk, Irena Frank
Reżyseria: Katarzyna Szczepaniak

Spektakl wyłącznie dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.