Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

23 listopada 2023 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „W rytmie samby” zapraszamy 23 listopada.

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej i bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresują, ale również zachwycą naszą publiczność. W koncercie z udziałem tancerzy zaprezentujemy tradycyjne tańce, charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańkiej: sambę, rumbę i salsę, które zrobiły zawrotną karierę zarówno na na parkietach tanecznych, jak i w muzyce artystycznej. W repertuarze koncertu znajdą miejsce kompozycje klasyczne oraz utwory inspirowane folklorem.

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
• 14 grudnia 2023 r.
Opowiem ci bajkę // Gdy poezja spotyka muzykę