Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

14 grudnia 2023 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „Opowiem ci bajkę” i „Gdy poezja spotyka muzykę” zapraszamy 14 grudnia.

Od kilku lat w Filharmonii Narodowej mieszka Lisek FeNek. To przyjaciel Małych Melomanów, który uwielbia wspólne odkrywanie świata muzyki. Niestety, nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Bohater naszych koncertów dla dzieci – lis Witalis, pomimo swojego pięknego wyglądu jest bardzo przebiegły. Oszukuje innych, bo sam chciałby żyć wygodnie. Jednak mieszkańcy lasu postanawiają sprzeciwić się jego postawie. Czy uda im się dać lisowi nauczkę?

Nasi starsi słuchacze spotkają się z dwoma najważniejszymi motywami literackimi, które od starożytności zajmują wyobraźnię artystów – miłością i śmiercią.

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
11 stycznia 2024 r.
W grodzie księżniczki Libuszy / Muzyczne metropolie: Praga