Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

07 marca 2024 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „Humory Pani Muzyki” i „Tajemnice kameralistyki: trio fortepianowe” zapraszamy 7 marca.

Świat muzyki kameralnej od zawsze stanowił wzór idealnego porozumienia między artystami. Kameralistyka to przede wszystkim sztuka precyzyjnego dążenia do realizacji wspólnej koncepcji wykonawczej. Kompozycje na tego rodzaju obsady od wielu lat zajmują stałe miejsce w naszych koncertach. Tym razem proponujemy spotkanie z triem fortepianowym, w którego skład wchodzą fortepian, skrzypce oraz wiolonczela. Będzie ono znakomitą okazją do rozmowy o emocjach i nastrojach jakie wywołuje w słuchaczach wyjątkowa sztuka, którą jest muzyka.

W roku szkolnym 2022/2023 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
25 kwietnia 2024 r.
Co brzmi w trzcinie