Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

07 listopada 2024 (Czwartek)
godz. 08:30 9:30 10:30 11:30
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koncerty zatytułowane „Smyczki i młoteczki” i „Tajemnice kameralistyki” zapraszamy 7 listopada.

Czy muzyka klasyczna to tylko brzmienie wielkiej orkiestry? Oczywiście, że nie! Mniejsze składy instrumentalne również dają ogromne możliwości. Wraz z młodszymi słuchaczami zastanowimy się, czy instrumenty mogą ze sobą rozmawiać? Czy są między nimi podobieństwa? A czym różnią się tytułowe smyczki, czyli skrzypce, altówka i wiolonczela? I po co ktoś umieścił w fortepianie młoteczki? Ze starszymi melomanami będziemy dociekać, dlaczego w kwartecie fortepianowym nie usłyszymy czterech fortepianów, a właściwą obsadę tego zespołu będziemy podziwiać, słuchając dzieł kameralnych pochodzących z różnych epok historii muzyki.

W roku szkolnym 2024/2025 proponujemy godziny: 8:30, 9:30, 10:30, 11:30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki, w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6. Bilet na jeden koncert – 10 zł za osobę. Opiekunowie gratis. Rezerwacja biletów: tel. (025) 794 31 28, kom. 668 398 703 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona.

Terminy i tytuły kolejnych koncertów:
12 grudnia 2024 r.
Księżyc w misce / Z albumu polskiej piosenki: Grzegorz Turnau