Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram

01 października 2023 (Niedziela)
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Scichockim.

Arkadiusz Scichocki urodził się 28 listopada 1968 roku w Siedlcach. W roku 1993 ukończył Studium Fotografii w Białej Podlaskiej dyplomem pt: „Gancwol Ganiewski fotograf zapomniany" pod kierunkiem Leszka Szczerbickiego. W 1994 roku otrzymał od Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach tytuł instruktora fotografii trzeciego stopnia. W latach 1995-1999 prowadził pracownię fotografii historycznej w Muzeum Okręgowym w Siedlcach. Od 1999 roku pracuje dla Agora SA. realizując m.in. zdjęcia reportażowe, portrety, pejzaże, fotografie żywności, wnętrz, dla takich czasopism jak: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Cztery Kąty, Wnętrza, Kuchnia, Atlas kulinarny Świata, Palce lizać.

Od trzydziestu lat czynnie uczestniczy w życiu fotografii artystycznej, biorąc udział plenerach, szkoleniach i wystawach zbiorowych oraz organizując wystawy indywidualne. W latach 2004-2005 prowadził stworzoną przez siebie Galerię Fotografii o tematyce muzycznej „Muzol" w Warszawie, a w latach 2011-2013 Galerię Fotografii Artystycznej Kąt na Stacji PKP Warszawa Falenica, którą również stworzoną przez siebie.

Od 2011 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Na fotografii Adam Woźnica – artysta plastyk, Siedlce, fot. Arkadiusz Scichocki.