MOK

Aktualności

Powrót

Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram

08 kwietnia 2018 (Niedziela)
godz. 11:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Spotkanie autorskie Zbigniewa Tomaszczuka.

Zbigniew Tomaszczuk
jest profesorem na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP i wykładowcą na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się historią, teorią i estetyką fotografii oraz twórczością związaną ze sztukami wizualnymi.

Autor książek: Łowcy obrazów. Szkice z historii fotografii, Świadomość kadru. Szkice z estetyki fotografii, Odwzajemnione spojrzenie. O fotografii otworkowej oraz tekstów o fotografii w pismach branżowych i artystycznych, wydawnictwach zbiorowych, posympozjalnych i katalogach wystaw. Współzałożyciel i redaktor naczelny (w latach 2000-2003) Kwartalnika Fotografia oraz naukowo-artystycznego pisma o fotografii Camera Obscura.

Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Małej Galerii ZPAF/CSW w Warszawie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Fundacji Turleja w Krakowie, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Artotece Fotografii Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, Musee de l’Elisee w Lozannie.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.