MOK

Aktualności

Powrót

Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram - Z wizytą u krewnych

03 marca 2019 (Niedziela)
godz. 11:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Podczas marcowego spotkana Grupy Twórczej Fotogram Ewa Kacperek przedstawi zdjęcia oraz opowie o swoich wrażeniach ze spotkania z gorylami górskimi mieszkającymi w górach Virunga w Demokratycznej Republice Konga.Urodziłam się pod znakiem bliźniąt, więc w mojej naturze sporo jest sprzeczności.. Jestem inżynierem metalurgiem, ale o artystycznej duszy. Jestem domatorką, ale uwielbiam włóczyć się po świecie. Najchętniej czytam literaturę faktu, ale też fantastykę.

Fotografia i fotografowanie były zawsze gdzieś obok mnie. Zaczęło się od nocy spędzanych nad powiększalnikiem w łazience-ciemni pod okiem taty, od pierwszego albumu fotograficznego jaki dostałam, od pierwszego własnego aparatu Zenit. Później przyszedł czas fotograficznej posuchy, ale po kilku latach udało mi się wrócić do mojej ukochanej fotografii. Od 2006 roku jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, a w marcu 2015 roku zostałam wyróżniona tytułem „Fotograf Roku” Okręgu Mazowieckiego ZPFP.

Mieszkam w podwarszawskich Łomiankach w sąsiedztwie Wisły i Puszczy Kampinoskiej. Mam więc niedaleko na łąki z kwiatami i owadami, na śródpolne miedze pełne maków, do leśnych bagienek w których mieszkają żaby i traszki. Często eksperymentuję. Wymyślam ujęcia i sposoby ich realizacji tak, by nie były sztampowe, oklepane, takie jakich wiele. Lubię zdjęcia nieoczywiste, nietypowe, dziwne. Fotografia makro to moja fotografia „na co dzień”. Taki mój sposób na odpoczynek po ciężkim dniu. „Od święta” fotografuję w czasie podróży po pięknych, czasem bardzo, bardzo odległych, dzikich i mało znanych zakątkach świata.

Ewa Kacperek