MOK

Aktualności

Powrót

Sukces Reprezentacyjnego Chóru Seniorów Miasta Siedlce!

29 maja 2017 (Poniedziałek)
godz. 12:00
Toruń

W sobotę, 27 maja zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Seniorów „O Matce Pieśń” organizowany przez TVTrwam i Radio Maryja, w którym wśród trójki laureatów znalazł się Reprezentacyjny Chór Seniorów Miasta Siedlce. Siedlecki chór zajął 3 miejsce. W eliminacjach do finału festiwalu wzięły udział 73 zespoły śpiewacze z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowane został 23 grupy artystyczne m.in. z Krakowa, Szczecina, Katowic, Torunia, Nowego Sącza, Białegostoku, Zamościa, Włodawy oraz Reprezentacyjny Chór Seniorów Miasta Siedlce. Reprezentacyjny Chór Siedleckich Seniorów tworzy 52 śpiewaków z siedleckiego Chóru Uniwersytetu III Wieku (działający przy MOK w Siedlcach) i Chóru Parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Chór przygotował i dyrygował Mariusz Orzełowski.

W finale, który odbył się w amfiteatrze Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu, zespoły musiały zaprezentować trzy pieśni: pieśń o Matce Bożej, pieśń o Matce jako Ojczyźnie i pieśń o mamie ziemskiej (biologicznej). Siedlecki chór zaprezentował trzy autorskie pieśni: „Zawierzenie” – muz. Zbigniew Orzełowski, sł. Lucyna Woźnica, „O przecudna Ty Podlaska Ziemio ukochana” – muz. Zbigniew Orzełowski, sł. Lucyna Woźnica/Mariusz Orzełowski, „Walc dla Mamy” – muz. Zbigniew Orzełowski, sł. Mariusz Orzełowski.

Warto podkreślić, że wg regulaminu konkursu jury wyłoniło tylko 3 zwycięzców: I, II i III miejsce. III miejsce przypadło dla chóru z Siedlec, który również przywiózł ze sobą nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Festiwal był transmitowany i będzie retransmitowany przez TV Trwam.