Sukcesy LUZu w "Kulturomaniaku"!

26 października 2020 (Poniedziałek)
Miejski Ośrodek Kultury

We wrześniu tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości „Kulturomaniak”, organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Przegląd odbył się w formie online. Wyniki, które poznaliśmy 25 października, okazały się niezwykle pozytywne dla naszych tancerzy i choreograf Joanny Woszczyńskiej.

1. miejsce w kategorii „Dzieci kl. 4-6” zajęła mini grupa FTN LUZ za układ „Wesoła orkiestra”. 2. miejsce w kategorii „Dorośli” wywalczyła Wiktoria Prokurat za układ „Ja”. 3. miejsce w tej samej kategorii zajęła mini formacja FTN LUZ z układem „Woman” oraz duet Klaudia Uchmańska i Fabian Prochenka z choreografią zatytułowaną „My body is a cage”. Klaudia i Fabian otrzymali również Nagrodę Specjalną Burmistrza Mrozów!

Choreograf zespołu, Joanna Woszczyńska, została natomiast uhonorowana Statuetką Kulturomaniaka za pełne wyrazu, mocne w przekazie choreografie oraz wydobycie indywidualnej ekspresji tancerzy.

Wszystkim naszych Artystom gorąco gratulujemy!