MOK

Aktualności

Powrót

Sukcesy Zespołu Wokalnego SUTW

28 marca 2017 (Wtorek)
godz. 10:00
Miejski Ośrodek Kultury

W dniach 25-26 lutego na XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora Zespół Wokalny Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zajął zaszczytne I miejsce ex aequo z Zespołem „Echo Młodości” z Litwy. Jury w swojej ocenie siedleckiego Zespołu podkreśliło „piękne brzmienie, wspaniałe interpretacje, przemyślaną i dopracowaną koncepcję prezentacji, staranne wykonanie z dużą ilością szczegółów interpretacyjnych i wrażliwością na przekaz tekstu, oraz dobry akompaniament i dyskretne prowadzenie liderki zespołu”.

Edukacja muzyczna jest bardzo ważnym rodzajem zajęć na Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Działalność Zespołu Wokalnego, który powstał w listopadzie 2015 r. jest jednym z jej elementów. Śpiewa w nim 10 pań. Kierownictwo Zespołu tworzą Urszula Chruściel – kierownik ds. artystycznych, Marcin Chojecki – muzyk, akompaniator oraz Krystyna Paczuska kierownik d/s organizacyjnych. Zespół pomimo krótkiego okresu istnienia dał już kilkanaście koncertów. Ma na swoim koncie także pierwsze sukcesy. W 2016 r. na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie” w Śmiarach zdobył I miejsce, a na XIV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie II miejsce. W styczniu 2017 Zespół powtórzył sukces i ponownie zajął I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Ostatnim sukcesem jest wspomniany na wstępie triumf na XV Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Festiwal ten to ważne wydarzenie, które prezentuje artystyczne programy aktywnych Seniorów z całej Polski warszawskiej publiczności i jurorom.

Festiwal jest organizowany przez Dom Kultury Zacisze. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, prestiżowy i widowiskowy. Cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy. W skład jury weszły wybitne osoby ze świata muzyki: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz z Akademii Muzycznej - przewodniczący, Joanna Rawik – piosenkarka i Ryszard Makowski - satyryk, którzy szczególnie zwracają uwagę na wysoki poziom muzyczny wykonawców, emisję głosu, brzmienie zespołu jako całości, ogólny wyraz artystyczny, wartość literacką tekstów, a także jakość prezentacji scenicznej. Zespół Wokalny Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku w swoim programie oprócz kolęd ma m.in. utwory: Maryli Rodowicz, Stanisławy Celińskiej, Krystyny Prońko, Alicji Majewskiej, Sławy Przybylskiej, Hanny Skarżanki, Anny Marii Jopek, Tadeusza Woźniakowskiego, Jonasza Kofty, Czesława Niemena i Wojciecha Młynarskiego.