MOK

Aktualności

Powrót

Summer on the street

04 sierpnia 2019 (Niedziela)
godz. 18:00
Skwer im. Konstantego Domagały, ul. Pułaskiego 6

Kolejność występów:

1. BARTOSZ KUSIŃSKI (SIEDLCE)
16-letni przyszły uczeń siedleckiego "Elektryka". Na gitarze elektrycznej gra od 4 lat. Naukę pobiera na lekcjach prywatnych. Wziął udział w I Siedleckim Konkursie Młodych Gitarzystów im. Władysława Liaszenki. Interesuje się różnymi stylami muzyki, od ciężkiego metalu po melodyczne ballady. Oprócz gry na gitarze śpiewa w młodzieżowym chórze przy parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach.

- THE LONER, GARY MOORE (4.40)
- EUROPA, CARLOS SANTANA (5.18)

2. DOMINIK KABACIŃSKI (SIEDLCE)
Muzyką zajmuje się od 20 lat. Pierwsze swoje utwory wydał w 2010 roku. Na tą chwilę ma na swoim koncie ponad 40 utworów polskich oraz zagranicznych. Granie w najlepszych polskich klubach pozwoliło mu rozwinąć do perfekcji mixowanie, jak i kreowanie na nowo własnej muzyki w formie live act. Jego muzyka utrzymana jest głównie jes w gatunkach tanecznej elektroniki melancholijnej, opatrzonej głębokim brzmieniem. Utwory są dostępne na najlepszych i największych portalach z muzyką elektroniczną (między innymi Beatport). Intensywnie udziela się w Siedlcach organizując całkowicie non profit miejsca i występy dla młodych twórców, aby pomóc im postawić pierwsze kroki.

- NATALII, DOMINICK K (5.00)
- I FIX THIS SHIT, DOMINICK K (4.30)
- UGLY, DOMINICK K (4.48)

3. ZESPÓŁ COVEROWY RETROSPEKCJA - SANDRA BAZYLCZUK I PAWEŁ WOŹNIAK (SOKOŁÓW PODLASKI)

Retrospekcja to duet przyjaciół, którzy muzykę stawiają zawsze na pierwszym miejscu, chcąc dzielić się swoją pasją z innymi. Zarówno Sandra jak i Paweł rozwijają swoje zdolności od wielu lat, podejmując współpracę z innymi muzykami, biorąc udział w licznych koncertach. Sandra Bazylczuk - wokalistka, na co dzień studentka biologii sądowej. Paweł Woźniak - gitarzysta basowy, na co dzień spełnia się jako nauczyciel języka angielskiego.

Wykonują utwory najlepszych polskich artystów tj. Anna Jantar, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Seweryn Krajewski. Powstała w ten sposób mieszanka sprawia, że każdy ze słuchaczy, chociaż na sekundę ma możliwość zapomnieć o przyziemnych sprawach i trochę powspominać (do czego nawiązuje nazwa zespołu).

- GDYBYŚ, ZDZISŁAW MALINOWSKI, GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA (5.52)
- POGODA DUCHA, MAGDALENA CZAPIŃSKA, HANNA BANASZAK (3.20)
- MOJE SERCE TO JEST MUZYKA, WOJCIECH MŁYNARSKI, EWA BEM (3.20)

4. DANIEL SAGALOVSKI I IZABELA WOJTAŚ (SIEDLCE)
Są uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Grają na fortepianie od małego, a rok temu ich drogi zeszły się i zaczęli grać w duecie. Mają za sobą kilka wspólnych koncertów w Siedlcach i w Warszawie. Każdy z nich przyniósł im wiele satysfakcji i radości, podczas Summer on the street nie będzie inaczej. Izabela oprócz fortepianu gra jeszcze na harfie i lubi zgłębiać wiedzę teoretyczną o muzyce. Daniel tworzy własne kompozycje fortepianowe i pasjonuje się fotografią.

- TANIEC NORWESKI, EDWARD GRIEG (3.00)
- MAŁA PARKA, GEORGES BIZET (4.00)
- SERENADA D-MOLL, FRANZ SCHUBERT (4.00)

5. ELECTROACOUSTIC (BIAŁA PODLASKA)

ElectroAcoustic to projekt artystyczny Mariusza Wojewody, który do współpracy zaprosił Beatę Wawryniuk i Piotra Frankowskiego. Zdaniem krytyków muzycznych uprawiają gatunek muzyki z pogranicza poezji śpiewanej i indie pop. Na stałe współpracują z akustykiem Tomaszem Oleszczukiem Free Sound – realizacja audio. Mają na swoim koncie pierwszą trasę koncertową „Trasa na sześć”. Są producentami Talk Show. Obecnie skupiają się na przygotowaniach materiału do pierwszej płyty i trasy „Jesienna z epką”.

Beata Maria Wawryniuk, śpiew – karierę wokalną rozpoczęła od śpiewania psalmów responsoryjnych. Swój głos szlifowała pod okiem Krzysztofa Olesiejuka w grupie wokalnej Brevis. Śpiewanie przebojów ze znanych stacji radiowych przestało ją satysfakcjonować. Jej gusta muzyczne ukierunkowały się na jazz, soul, poezję śpiewaną i – przede wszystkim – piosenkę aktorską. Szukając drogi życiowej natknęła się na Grupę Piosenki Poetyckiej  prowadzoną przez Macieja Turkowskiego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Jest reżyserką dwóch musicali „Niezwykłe Boże Narodzenie” i „ Uwierz Polsko”, które podbiły serca fanów. Pracowała również jako dziennikarz muzyczny. Obecnie realizuje projekty ElectroAcoustic i ElectroAcustic Show.

Mariusz Wojewoda, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i inne – pierwsze kroki stawiał w lubelskich pomniejszych projektach muzycznych. Założyciel i twórca repertuaru zespołu Face, z którym wystąpił jako support przed zespołem Turbo oraz na światowych dniach młodzieży w Białej Podlaskiej w 2016 roku. Obecnie działa w kilku przedsięwzięciach. Jest perkusistą zespołu Blue Rain z którym zajął pierwsze miejsce na festiwalu Blues Rock w Łomży oraz drugie miejsce na Przeglądzie Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.. Z zespołem nagrał również płytę. Na koncie mają występy przed Cree, Kasą Chorych, Krzysztofem Cugowskim oraz występ na największym polskim festiwalu Bluesowym w Suwałkach. Założyciel, pomysłodawca autor muzyki i części tekstów w ElectroAcoustic. Pomysłodawca, współprowadzący ElectroAcoustic Show. Juror bialskiego konkursu talentów Open Garage.

Piotr Frankowski, gitara – pierwsze swoje kroki muzyczne stawiał w połowie lat osiemdziesiątych. Basista, gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów, aranżer. Grał w takich zespołach jak: Adredon, Dzieci z Kresów Wschodnich, Józef Stalin, Joy of Sandness, Anfall&Przyjaciele, Czarna Wołga, Red Kapo, Live, PPH.  Dziennikarz, również muzyczny, wydawca fanzin Anfall (1989-90), właściciel radia internetowego Biała FM (2007-2008). Po 20 latach przerwy wrócił do muzyki by realizować projekty ElectroAcoustic i ElectroAcoustic Show.

- SCHIZOL, M. WOJEWODA (5.30)
- CISZA, M. WOJEWODA (4.50)
- OCZY, A. OSIECKA, Z.KONIECZNY (4.00)

6. ELIZA I TOMASZ RADOMYSCY (ZBUCZYN)
Tomasz (tata) i Eliza (córka) Radomyscy. Znają się 26 lat i muzykują ze sobą od zawsze. Zaczęło się od wspólnego śpiewania w domu, następnie córka przez wiele lat należała do scholi i zespołu ludowego, które prowadził tata. Potem ich drogi artystyczne rozeszły się ze względu na upodobania muzyczne - Eliza śpiewała przez 5 lat w Chórze Miasta Siedlce, wykonując muzykę klasyczną, a Tomasz realizował się w różnych zespołach, m.in. w Kapeli Zbuckiej, wykonujących muzykę country, folklorystyczną i popularną. Od czasu do czasu występują wspólnie, np. co roku na koncertach i konkursach kolędowych.

- ZNASZ-LI TEN KRAJ, STANISŁAW MONIUSZKO (4.55)
- O SOLE MIO, EDUARDO DI CAPUA (3.30)

7. KAPELA ZBUCKA (ZBUCZYN)
Zespół powstał spontanicznie pod koniec 2016 roku. Tworzą go dobrzy znajomi. Z założenia zespół gra całkowicie na żywo. Nazwa nawiązuje do pochodzenia członków zespołu – Zbucka, bo ze Zbuczyna .Lider zespołu kilkakrotnie występował na festiwalu w Mrągowie (z zespołem Ludzie Szeryfa, gościnnie z Drogą na Ostrołękę oraz solo), stąd zamiłowanie do muzyki country. W repertuarze znajdują się bardzo różne utwory – ludowe, country (także autorskie kompozycje), patriotyczne, kolędy, klasyka polskiej piosenki, poezja śpiewana (także autorskie kompozycje), utwory instrumentalne. Zespół przygotowuje się do nagrania płyty z własnym materiałem. Kapela Zbucka ma za sobą liczne koncerty (m.in. na Pikniku Country Mrągowie), udział w przeglądach i konkursach, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia. Również wokalistki, mimo młodego wieku, mają na koncie liczne sukcesy w konkursach muzycznych na różnym szczeblu, w tym ogólnopolskim.

Skład zespołu: Tomasz Radomyski – wokal, gitary, leader; Żaneta Badełek – wokal, skrzypce; Monika Radomyska – wokal, ukulele; w dniu dzisiejszym nie występuje; Krzysztof Trochimiuk – gitara akustyczna; Andrzej Kędziora – akordeon, gitara, harmonijka ustna, fletnia; Patryk Kamiński – gitara basowa; Tadeusz Krasuski – perkusja; Dariusz Chojecki – bęben, instrumenty perkusyjne, gitara akustyczna.

- CYRK NOCĄ, AGNIESZKA OSIECKA, JAN MIKUŁA (7.00)
- CZEGO TY ODE MNIE CHCESZ?, JOANNA ŁAMTIUGINA, TOMASZ RADOMYSKI (2.35)
- PROUD MARY, JOHN FOGERTY (3.40)