Swing Club na Mazowszu - koncert Rafał Dubicki Quartet

29 września 2024 (Niedziela)

Drugi koncert w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu to połączenie różnorodnej melodyjnej muzyki jazzowej i filmowej. 29 września wystąpi Rafał Dubicki Quartet. Zespół ten to klasyczny kwartet jazzowy wzbogacony o elektroniczne, klawiszowe brzmienia oraz gitarę basową, pozwalającą na wycieczki w stronę rocka czy fusion.

Rafał Dubicki to kompozytor i trębacz, który zachwyca dźwiękiem. Podjął się niełatwego zadania, by przekonać słuchaczy, że jazzowa muzyka instrumentalna jest nie tylko dla elit. W swojej twórczości łączy ze sobą trudne dźwięki z rozrywkową nutą, tworząc m.in. muzykę filmową. Muzyka Rafała Dubickiego to fuzja wielu gatunków, począwszy od klasycznych jazzowych brzmień po nowoczesne elektroniczne rozwiązania. Główną cechą kompozytora i trębacza jest melodyjność utworów. Melodia stanowi nadrzędny element każdej kompozycji, pozostaje w świadomości odbiorcy na długi czas. Do wielu z utworów Dubickiego powstały teledyski, pokazując wykorzystanie tej muzyki w wersji filmowej, obrazowej.

Rafał Dubicki Quartet:
Rafał Dubicki – trąbka, flugelhorn
Mateusz Gramburg – fortepian, instrumenty klawiszowe
Mateusz Woźniak – kontrabas, gitara basowa
Adam Lewandowski – perkusja, instrumenty perkusyjne

Rafał Dubicki – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami, m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Nagrał również muzykę filmową do nagrodzonego w Gdyni filmu „Jestem Mordercą”. Uczestnik oraz laureat wielu jazzowych konkursów w Polsce. W roku 2019 nagrał i wydał autorską płytę „Story About Emotions”. W roku 2021 ukazał się jego drugi album „Shadow On The Space”.

Mateusz Gramburg – pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Naukę pobierał m.in. u Andrzeja Jagodzińskiego, Michała Tokaja i Zbigniewa Namysłowskiego. Jako członek zespołu Bednarska SuperBand pod kierownictwem Namysłowskiego był uczestnikiem dwóch edycji na festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie. W roku 2012 zaaranżował muzykę do spektaklu Piękna Lucynda (reż. Beata Redo-Dobber, Teatr Rampa).

Mateusz Woźniak – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy i klasyczny współpracuje z licznymi instytucjami kultury i orkiestrami. Drugim aspektem artystycznej działalności Mateusza Woźniaka jest szeroko pojęta muzyka jazzowa oraz rozrywkowa. Wyraża się w niej zarówno za pomocą kontrabasu, jak i gitary basowej.

Adam Lewandowski – gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981-1984 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, na festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku wystąpił przed Milesem Davisem. Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim. Współtworzył Radio Jazz – pierwszą polską stację radiową grającą muzykę jazzową. Nagrywał muzykę do wielu filmów. Współpracował również ze Zbigniewem Wodeckim, Anną German, Martyną Jakubowicz, grupą VOX. Obecnie grywa w Teatrze Buffo oraz w Teatrze Polonia. Odznaczony medalem Gloria Artis.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Współfinansowano ze środków ZAW STOART

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.