MOK

Aktualności

Powrót

Swing Club na Mazowszu - koncert Septetu Krystyny Durys "Tribute to Ladies of Jazz"

17 września 2023 (Niedziela)
godz. 18:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

W 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje ósmą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już jedenasty rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 100 koncertów, w których wystąpiło ponad 600 wykonawców. Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach od 2016 roku należy do grona stałych Partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu Swing Club na Mazowszu. W 2023 roku w ramach cyklu planowane są w Siedlcach trzy koncerty.

W drugim koncercie w tegorocznej edycji, 17 września, wystąpi Septet Krystyny Durys z programem „Tribute To Ladies Of Jazz”, czyli kobieca strona swingu Krystyny Durys. W programie koncertu znajdą się kompozycje z repertuaru niezapomnianych Dam Jazzu XX wieku takich jak: Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughan czy Eartha Kitt. Wszystko w odświeżonych, swingujących aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. Oprócz innych jazzowych przebojów usłyszymy Caravan, Sing, Sing, Sing, It Don’t Mean A Thing, Take The A Train, My Baby Just Cares For Me. Wyjątkowy głos Krystyny Durys i sześcioosobowy zespół swingowy spowodują, że cofniemy się do czasów pięknych melodii, wdzięku i elegancji.

Septet Krystyny Durys:
Krystyna Durys – śpiew
Dominik Haliniak – trąbka
Alan Balcerowski – saksofony, klarnet
Adam Wiśniewski – puzon
Igor Nowicki – fortepian
Marcin Grabowski – kontrabas
Adam Zagrodzki – perkusja

Krystyna Durys – wokalistka zafascynowana nurtami swing, dixieland i bossa nova. Laureatka I nagrody „Złota Tarka” w konkursie wokalnym na 44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. Laureatka 2. miejsca w kategorii „Nowa Nadzieja”, nominowana również w kategorii „Wokalistka Roku” ankiety Jazz Top 2016 miesięcznika „Jazz Forum”. Nominowana do Grand Prix Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu w kategorii „Nadzieja Melomanów 2016”. W 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. „Tribute To Ladies Of Jazz”, który uzyskał 5. miejsce w kategorii „Polska Płyta Jazzowa Roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press” i nominację w kategorii „Album Roku 2016” w ankiecie „Jazz Top” miesięcznika „Jazz Forum”.

Septet Krystyny Durys to jedni z najlepszych polskich muzyków z ogromnym dorobkiem scenicznym. Swoim kunsztem i prezencją wprowadza publiczność w magiczną atmosferę muzyki rozrywkowej od lat 30-tych do 60-tych XX wieku, a solistka podczas koncertów dzieli się z publicznością ciekawostkami na temat muzyki tamtych lat, wykonawców i samych utworów.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.