MOK

Aktualności

Powrót

Sylwester na Placu

31 grudnia 2019 (Wtorek)
godz. 23:00
Plac gen. Sikorskiego

Jak co roku, siedlczanie mogą spędzić Sylwestra na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego. Na koncert rozpoczynający Nowy Rok zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

O północy nie zabraknie życzeń złożonych mieszkańcom przez Prezydenta Miasta Andrzej Sitnika. Oprócz dobrej muzyki na uczestników sylwestrowej zabawy czekać będą ciekawe konkursy i atrakcyjne nagrody, których sponsorem jest firma Selgros Cash&Carry. Wieczór zakończy fantastyczny pokaz fajerwerków o zmniejszonym poziomie hałasu.

Wspaniałą atmosferę do wspólnej zabawy i tańca zagwarantuje występujący na żywo na scenie zespół Ambitus z koncertem zatytułowanym Śpiewnik Seweryna Krajewskiego. Jest to koncert najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego, sięgając od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów. Znakomite teksty i muzyka od lat budzą sentyment.

Zespół Ambitus wystąpi w składzie:
Radosław Świderski (gitara akustyczna, wokal) – znany bard, leader grupy Radek Blues Band, kompozytor, producent muzyczny, gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu
Krzysztof Chromiński (fortepian) – kompozytor, pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury
Marek Matwiejczyk (bas) – multiinstrumentalista, realizator dźwięku
Robert Protasewicz (perkusja, wokal) – muzyk, wokalista, aktor, reżyser teatralny