MOK

Aktualności

Powrót

Szkło - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

28 lutego 2021 (Niedziela)
godz. 18:00
Sala widowiskowa "Podlasie", ul. Sienkiewicza 63

Scenariusz spektaklu "Szkło" oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

BRAK ZAPROSZEŃ
Darmowe zaproszenia do odbioru od 19 lutego w kasie MOK przy ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed spektaklem.

Podczas spektaklu obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS.


PROCEDURY SANITARNE W SALI WIDOWISKOWEJ "PODLASIE" - KLIK


Scenariusz, reżyseria, choreografia:

Joanna Woszczyńska

Asystent choreografa:
Katarzyna Garbarczyk

Obsada:
Wiktoria Prokurat - solistka, najstarsza córka
Julia Szot - matka
Ewa Stecewicz - II córka
Zuzanna Kukla - III córka
Katarzyna GarbarczykNatalia JarząbJulia SawickaNadia BłaszczykGabriela RemiszewskaKatarzyna ŁukaJulia SiewieraKlaudia UchmańskaZuzanna GozdekNatalia SzczerbaciukMarika AdamkiewiczFabian Prochenka

Muzyka:
Iwona Kobylińska - wokaliza
Edyta Koć - wiolonczela
Marek MatwiejczykKrzysztof ChromińskiKamil Szafraniec

Reżyseria światła:
Artur WytrykusKamil Wielgórski

Reżyseria dźwięku:
Marek Matwiejczyk

Wizualizacje:
Szymon SzymańskiMichał Bojar

Trailer:
Daniel Woliński

Zadanie zrealizowano w ramach Inicjatyw Antycovidowych zgodnie z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach.

fot. Janusz Mazurek