Szkło - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

02 grudnia 2022 (Piątek)
godz. 09:30 11:30 13:30

Scenariusz spektaklu "Szkło" oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Woszczyńska

Rezerwacje miejsc - 25 794 31 26.

Spektakl dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 r. w ramach Kampanii Społecznej „Pozwól sobie na eMOCje”.