MOK

Aktualności

Powrót

Szkło - spektakl online Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

21 lutego 2021 (Niedziela)
godz. 19:00
YouTube MOK

Scenariusz spektaklu "Szkło" oparty jest na wspomnieniach z życia dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To rozważania zranionego emocjonalnie dziecka alkoholika, opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. Mocne zaakcentowanie problemu poprzez artystyczny język tańca współczesnego, mają na celu uświadomienie powszechności i problemu DDA w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci oraz osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Spektakl adresowany jest do młodzieży powyżej dwunastego roku życia oraz dorosłych. Obsadę aktorsko-taneczną stanowi grupa młodych, utytułowanych tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Obsada złożona z młodych ludzi ma szansę łatwiejszego i bezpośredniego przekazu treści przedstawienia, która jest skierowana właśnie do młodzieży. Liczymy, iż nasza propozycja przyniesie oczekiwany rezultat w postaci lepszego i świadomego podejścia do problemu DDA oraz życia w rodzinie z problemem alkoholowym.

SPEKTAKL BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ TYLKO "NA ŻYWO" NA NASZYM KANALE YOUTUBE O GODZ. 19:00! - KLIK


Scenariusz, reżyseria, choreografia:

Joanna Woszczyńska

Asystent choreografa:
Katarzyna Garbarczyk

Obsada:
Wiktoria Prokurat - solistka, najstarsza córka
Julia Szot - matka
Ewa Stecewicz - II córka
Zuzanna Kukla - III córka
Katarzyna GarbarczykNatalia JarząbJulia SawickaNadia BłaszczykGabriela RemiszewskaKatarzyna ŁukaJulia SiewieraKlaudia UchmańskaZuzanna GozdekNatalia SzczerbaciukMarika AdamkiewiczFabian Prochenka

Muzyka:
Iwona Kobylińska - wokaliza
Edyta Koć - wiolonczela
Marek MatwiejczykKrzysztof ChromińskiKamil Szafraniec

Reżyseria światła:
Artur WytrykusKamil Wielgórski

Reżyseria dźwięku:
Marek Matwiejczyk

Wizualizacje:
Szymon SzymańskiMichał Bojar

Trailer:
Daniel Woliński

Zadanie zrealizowano w ramach Inicjatyw Antycovidowych zgodnie z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcach.