Tadeusz Kościuszko - bohater nieśmiertelny - spotkanie słuchaczy SUTW z Tomaszem Frączkiem

18 kwietnia 2018 (Środa)
godz. 11:00 14:00

Kościuszko był znakomitym inżynierem i wybitnym artystą. Opracowania historyczne piszą o nim głównie w kontekście jego kariery społeczno-politycznej. Wybitny fortyfikator z okresu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, słynny generał z wojny w obronie Konstytucji 3 Maja, a w końcu przywódca narodu polskiego podczas insurekcji 1794 r. Jako jeden z nielicznych Polaków zapisał się w świadomości obywateli całego świata.

Tomasz Frączek – przewodnik muzealny w Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach - jedynego muzeum biograficznego Kościuszki w Polsce. Oprowadza wycieczki zarówno po muzeum jak i po polu słynnego boju maciejowickiego z 1794 roku. Jest młodym entuzjastą historii regionalnej. Pasjonuje się zarówno bitwą pod Maciejowicami, jak i pamięcią i tradycją kościuszkowską na ziemi garwolińskiej.