MOK

Aktualności

Powrót

Tancerze LUZ medalistami Mistrzostw Polski!

14 maja 2021 (Piątek)
godz. 18:00
Miejski Ośrodek Kultury

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ w dniach 12-14 maja reprezentowała Siedlce na Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Raszyn 2021 w kategoriach modern i balet, gdzie walczyli w dziewięciu kategoriach tanecznych.

Nasi młodzi artyści z Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, której choreografem i kierownikiem artystycznym jest Joanna Woszczyńska, zaprezentowali się wspaniale i po raz kolejny potwierdzili swój niezwykły talent i wysoki poziom artystyczny. Podczas tegorocznych mistrzostw zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal!!!

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski w formacjach modern dorosłych zdobył ATT LUZ oraz formacja baletowa dzieci FTN LUZ.

Brązowe medale wywalczyła natomiast formacja modern dzieci FTN LUZ.

Z najlepszej strony zaprezentował się także duet dzieci modern Natalia Pędzik i Antonina Surudo i grupa modern dzieci: Laura Czmoch, Antonina Surudo, Amelia Kowalska, Natalia Pędzik, Karolina Sejbuk, Antonina Anusiewicz, Nina Duczek, które w finałach swoich kategorii zajęły odpowiednio 5. i 7. miejsce. W półfinale, na 13. miejscu, znalazła się formacja modern FTN LUZ Juniorzy. Wielkie brawa należą się także grupie modern juniorów (Szymon Antosik, Małgorzata Roman, Zofia Roman, Dominika Tchórzewska, Maria Bruśniak, Iga Gałachowska, Adrianna Łęczycka, Julia Kassjaniuk), duetowi modern dorosłych Nadia Błaszczyk i Wiktoria Prokurat i solistkom Natalii Pędzik i Amelii Kowalskiej.

Gratulujemy wszystkim tancerzom LUZ, choreograf Joannie Woszczyńskiej oraz Bartkowi Woszczyńskiemu i Natalii Jarząb, którzy pomagali w tworzeniu mistrzowskich choreografii. A już w czerwcu Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ będzie reprezentowała nasze miasto na kolejnych mistrzostwach, tym razem w kategorii jazz. Trzymamy kciuki!