MOK

Aktualności

Powrót

Tancerze LUZ medalistami Mistrzostw Polski

28 maja 2017 (Niedziela)
godz. 14:00
CKiS, ul. Świrskiego 31

W dniach 26 – 28 maja Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ reprezentowała nasze miasto i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern Dance, Ballet/Pointe Siedlce 2017 – eliminacjach mistrzostw Europy i świata. Na Mistrzostwa przybyło ponad 1000 tancerzy z całego kraju, którzy rywalizowali o miano najlepszych. Zobaczyliśmy reprezentantów klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania, Łodzi, Kielc, Konina, Wrocławia czy Olsztyna. Tancerze choreograf Joanny Woszczyńskiej kilkukrotnie stawali na podium Mistrzostw, uzyskując nominacje na najwyższe rangą zawody taneczne w Europie i na świecie.

A oto uzyskane tytuły:
II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski 2017 – formacja modern 12-15 lat;
II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski 2017 – formacja modern do 11 lat;
II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski 2017 – formacja modern do lat 7;
III miejsce i tytuł II Wicemistrzów Polski 2017 – mini formacja modern 12-15 lat w składzie: Kamila Śledź, Ewa Stecewicz, Marcelina Karolewska, Natalia Niedziółka, Nikola Narojek, Klaudia Wyspiańska, Gabriela Remiszewska;
IV miejsce – Szymon Antosik modern solo chłopcy 12-15 lat;
IV miejsce – mini formacja modern do lat 11 w składzie: Michalina Antosik, Antonia Cicha, Natalia Golec, Martyna Majchrowska, Joanna Kornilak, Zofia Roman, Weronika Protasiuk;
IV miejsce – Natalia Golec i Joanna Kornilak modern duety do lat 11;
V miejsce – Weronika Protasiuk i Martyna Majchrowska duety do lat 11;
VII miejsce – Zuzanna Dziosa i Natalia Niedziółka duety modern 12-15 lat;
VIII miejsce – mini formacja modern powyżej 16 lat w składzie: Katarzyna Garbarczyk, Julia Głuchowska, Natalia Jarząb, Anna Solka, Wiktoria Uziębło.

Ponadto z bardzo dobrej strony pokazały się duety modern 12-15 lat: Marcelina Karolewska i Gabrysia Remiszewska oraz Wiktoria Kubaj i Julia Sawicka, a także solistki 12-15 lat: Zuzanna Dziosa, Ewa Stecewicz, Klaudia Wyspiańska i Kamila Śledź.

Wszystkim tancerzom i choreograf Joannie Woszczyńskiej gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na najważniejszych rangą zawodach w Europie i na świecie!

fot. Janusz Mazurek