MOK

Aktualności

Powrót

W wehikule czasu - Jubileusz 45-lecia ZPiT ZS "Chodowiacy"

22 września 2017 (Piątek)
godz. 18:00
CKiS, ul. Świrskiego 31

Mija 45 lat od założenia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. Obchody tej rocznicy rozpoczną się 16 września w kościele Katedralnym o godz. 12:00, kiedy to zostanie odprawiona msza św. w intencji Zespołu. Głównym punktem jubileuszu będą dwa koncerty galowe – 22 września o godz. 18:00 i dzień później o godz. 17:00.

W programie artystycznym zaprezentowanym przez „Chodowiaków” znajdą się propozycje artystyczne, które gościły na scenie w pierwszych latach działalności zespołu oraz całkiem nowe, premierowe programy. Wystąpią przedstawiciele wielu pokoleń - będzie można oklaskiwać trzy grupy oldbojów i dwie grupy stanowiące obecny skład zespołu. Wszystko przy akompaniamencie kapeli.

Do 8 października natomiast, przez całą dobę, w Galerii „w Bramie” można oglądać wystawę „W wehikule czasu”. To retrospektywna wystawa fotografii pochodzących z archiwum Zespołu. Zawiera czarno-białe i kolorowe fotografie przedstawiające różne, wybrane aspekty działalności zespołu od momentu jego powołania do chwili obecnej. Oglądając wystawę można przypomnieć sobie osobę Pani Alicji Siwkiewicz – założycielki i długoletniej kierowniczki zespołu, można także dowiedzieć się, że zespół to nie tylko występy na scenie, ale również próby, sukcesy, podróże, reprezentowanie naszego miasta, spotkania z wieloma interesującymi osobami, przyjaźnie i życie towarzyskie.