MOK

Aktualności

Powrót

Wakacyjna Kraina Zabawy

29 sierpnia 2021 (Niedziela)
godz. 15:00
Plac gen. Sikorskiego

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza wszystkie dzieci do świetnej zabawy podczas XIV Wakacyjnej Krainy Zabawy! Zaplanowaliśmy moc atrakcji, gier i konkursów. Wakacyjna Kraina Zabawy to niesamowite widowisko plenerowe i nasza propozycja na spędzenie ostatniej niedzieli wakacji aktywnie na świeżym powietrzu z uśmiechem na twarzy.

W tym roku w programie imprezy znajdą się:
- spektakl Teatru Forma pt. „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę”
- zabawa z Pieskami z Patrolu
- koncert Małej Orkiestry Dni Naszych
- pokazy Clowna Resorka
- dmuchany plac zabaw
- pokaz mega baniek mydlanych
- skręcanie balonów
- zabawy z chustą animacyjną
- przeciąganie liny
- wiele innych atrakcji, zabaw i konkursów

Po trudnym dla wszystkich roku, także dla najmłodszych chcemy dotrzeć do Państwa z ważnym przesłaniem. Wiele młodych osób uzależniło się od Internetu, telefonów oraz komputerów. Odcisnęło to swoje piętno nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale też znacznie ucierpiała psychika młodych osób. Wychodzimy tym problemom naprzeciw. Profilaktyczny spektakl teatralny „O tym jak Pieski z Patrolu poznały Cyber Wiedźmę” przestrzega dzieci przed negatywnymi skutkami uzależnienia od mediów cyfrowych, pokazując jak cudownie można zorganizować czas na świeżym powietrzu. Podczas pokazu mega baniek mydlanych animatorzy wraz z dziećmi potrafią wyczarować ogromne bańki mydlane przy pomocy specjalnego profesjonalnego płynu. W czasie skręcania balonów aktorzy dzięki swoim zdolnościom manualnym pokazują dzieciom jak wykonać ciekawe figurki z balonów. Dodatkowo dzieci otrzymują na pamiątkę swoje dzieło. Natomiast zabawa z chustą animacyjną może przybierać różne formy. Wszystko zależy od pomysłowości i fantazji dzieci.

Mała Orkiestra Dni Naszych zaprezentuje program z płyty „Mądrowskazy". Jest to dziesiąta, jubileuszowa płyta zespołu, zawierająca 14 piosenek dla dzieci o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, bezpośrednio nawiązująca do starszych wydawnictw. Piosenki zawarte na płycie mają za zadanie przybliżenie dzieciom postaw prospołecznych oraz definiują adekwatnym, ściśle dostosowanym do wieku odbiorców językiem pojęcia: wolność, tolerancja, obowiązkowość, odporność na wirusy. Zespół podejmuje także ważkie i niełatwe tematy: świadomość swojego ciała i jego ochrona, wpływ reklam na nasze życie, czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.

W przypadku złej pogody impreza odbędzie się w sali widowiskowej "Podlasie" MOK, ul. Sienkiewicza 63. Podczas imprezy obowiązują obostrzenia sanitarne określone w zarządzeniu Dyrektora MOK, opracowanym na podstawie wytycznych GIS, dostępne na stronie mok.siedlce.pl