Warsztaty "Ogród Małego Artysty"

03 września 2023 (Niedziela)
Park Aleksandria

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 3-15 lat do udziału w niezwykłym wydarzeniu zatytułowanym „Ogród Małego Artysty”. Będą to warsztaty, które pozwolą uczestnikom swobodniej rozmawiać o swoich emocjach, a pomocą w tym będzie sztuka. Każdy człowiek ma w sobie wiele emocji, zarówno tych przyjemnych, jak i przykrych, a tworzenie sztuki ma za zadanie pomóc dzieciom w ich nazywaniu i przeżywaniu.

Program warsztatów:
I część „Co czuła Anna, co czuła Elza…?” – posłuchajmy bajki terapeutycznej
II część „Narysuj swoją wielką radość!” – zajęcia plastyczne zwieńczone wystawą prac
III część „Razem sportretujemy smutną/wesołą Mona Lisę” – wspólne malowanie dzieł wielkich mistrzów

Prace uczestników warsztatów będzie można zobaczyć na całodniowej wystawie pt. „Kolory emocji” w Parku Aleksandria.

Warsztaty będą prowadzić:
Ewa Janus – metodyk, pedagog przedszkolny, autorka programów wychowania przedszkolnego, materiałów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli, autorka podręczników do nauczania przedszkolnego oraz szkoleń i warsztatów, autorka bloga przedszkolezpomysłem.pl
Joanna Janus – psycholog, psychoterapeuta, animator kultury
Beata Radzikowska – malarka, opiekun Pracowni Plastyki i Kreacji MOK
Joanna Włodek – malarka, pedagog, instruktor zajęć kreatywnych
Emilia Wyżywniak – pedagog, menadżer kultury, organizatorka zajęć dla dzieci

Warsztaty zaczynają się o pełnej godzinie: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

Zgłoszenia: joanna.janus@mok.siedlce.pl lub 668 548 804

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.