MOK

Aktualności

Powrót

Wawrzyny Siedleckie - uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Siedlce

11 października 2021 (Poniedziałek)
godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Wawrzyny Siedleckie to nagrody Prezydenta Miasta Siedlce przyznawane za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury. O ich przyznaniu decyduje kapituła w skład, której wchodzą przedstawiciele samorządu siedleckiego i instytucji związanych z propagowaniem kultury w Siedlcach.

Wawrzyn Siedlecki jest wyrazem szczególnego wyróżnienia wybitnych osiągnięć w dziedzinie kultury. Jej celem jest wyróżnienie osób i efektów ich pracy, znacznie przekraczających etatowe, zawodowe i statutowe obowiązki. Laureatami nagrody mogą być artyści, twórcy i animatorzy kultury posiadający regionalne, ogólnopolskie lub międzynarodowe osiągnięcia w zakresie kultury, działający dla niej społecznie lub zawodowo z nią związani. Nagradzane są osoby mające związek z Miastem, czy to poprzez miejsce zamieszkania, miejsce dokonań artystycznych, czy podejmowaną tematyką.

Uroczystość uświetni koncerty Olgi Jagieło z zespołem w składzie: Maciej Turkowski – gitara, Paweł Rymuza – gitara, fortepian, Michał Zieliński – skrzypce. Usłyszymy wyłącznie piosenki autorstwa laureatów Wawrzynów: Andrzeja Meżeryckiego, Eugeniusza Kasjanowicza i Macieja Turkowskiego.