MOK

Aktualności

Powrót

Wawrzyny Siedleckie rozdane!

26 czerwca 2018 (Wtorek)
godz. 09:00
Siedlce

25 czerwca odbyła się ceremonia wręczenia nagród Prezydenta Miasta Siedlce – Wawrzynów Siedleckich. Wyróżnienie to jest przyznawane twórcom i animatorom Kultury.

W tym roku uhonorowani zostali: Dorota Pikula za całokształt pracy twórczej, o nagrodzenie której wnioskował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach wraz z Muzeum Diecezjalnym, Krystyna Rudnicka za całokształt pracy twórczej, Witold Okniński za upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i Renata Orzeszek za działania na rzecz popularyzacji i dokumentowania zabytków miasta.

Podczas uroczystości przyznano także statuetki Złotego Mecenasa Siedleckiej Kultury i Mecenasa Siedleckiej Kultury przedsiębiorcom i sponsorom. Nagrody „Złotego Mecenasa” otrzymały firmy PGE Polska Grupa Energetyczna i SAWO-MET, o co wnioskował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a także Zakład Utylizacji Odpadów. Statuetką „Mecenasa” uhonorowano Katarzynę i Macieja Grabowskich, właścicieli F.H.U. Matrix Maciej Bartłomiej Grabowski oraz Małgorzatę i Dariusza Lipińskich, właścicieli Madar Hurtownia Artykułów Dziecięcych, o nagrody dla których również wnioskował nasz Ośrodek.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratujemy!

fot. Jarosław Kurzawa