Wernisaż dorocznej wystawy prac uczestników zajęć w Pracowni Plastyki i Kreacji

20 czerwca 2024 (Czwartek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Wystawa Pracowni Plastyki i Kreacji to podsumowanie rocznej pracy młodych adeptów sztuki, kształconych pod czujnym okiem architekt Beaty Radzikowskiej w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Wstępując do Galerii, zwiedzający odkryją krainę pełną barwnych pejzaży, malowniczych zwierząt, delikatnych kwiatów, tajemniczych abstrakcji oraz fantastycznych postaci, jakby wprost przeniesionych z baśniowych opowieści.

Każde dzieło zdaje się być świadectwem młodzieńczych uczuć i myśli, jakby artystycznym splotem barw i kształtów, które wyrażają niewinność, marzenia oraz nieograniczoną wyobraźnię dziecięcych serc. Prace te, zrodzone z pasji i talentu, ukazują różnorodność technik malarskich, które młodzi twórcy z zapałem zgłębiali przez cały rok.

Wystawa, niczym skarbnica opowieści, odsłania przed nami uczucia i przeżycia młodych artystów, kształtowane przez codzienność oraz fantastyczne marzenia. Z dzieł tych bije jasność i świeżość spojrzenia, a także niepowtarzalność interpretacji świata, która pozwala nam, dorosłym, na nowo odkryć piękno prostoty i szczerości.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej wyjątkowej ekspozycji, gdzie każdy obraz jest jak kartka z pamiętnika młodego artysty, zapisana w kolorach i formach, które przeniosą nas w magiczny świat dziecięcej twórczości, pełen ciepła, radości i nieskrępowanej wyobraźni.

Wystawa czynna w dniach 21-28 czerwca oraz 1-21 sierpnia 2024 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.