Wernisaż wystawy Mariusza Roberta Drabarka "Malarstwo"

14 listopada 2023 (Wtorek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Mariusz Robert Drabarek urodził się w 1969 roku w Siedlcach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Chełmońskiego w Nałęczowie, gdzie pobierał nauki rysunku i malarstwa u znanych artystów: Piotra Kmiecia i Tadeusza Paszko. W roku 1990 rozpoczął studia na wydziale Rysunku i Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jednak z powodów osobistych nie ukończył formalnych studiów.

W 2002 roku powrócił do rodzinnych Siedlec, gdzie kontynuował edukację artystyczną indywidualnie oraz pod okiem malarza i grafika Antoniego Wróblewskiego, późniejszego mentora i przyjaciela.

Obecnie związany z Siedlcami, gdzie tworzy i mieszka wraz z rodziną.

Mariusz Robert Drabarek to malarz i rysownik. Zajmuje się malarstwem sztalugowym jak i tworzeniem murali, projektowaniem i aranżowaniem wnętrz. Jego murale można obejrzeć m. in. w Pracowni Rannych Pantofli, jak również w restauracji i hotelu Księżycowa w Siedlcach.

Uczestniczył w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Kilkukrotnie otrzymał stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Siedlce. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Na wystawie w Małej Galerii Sztuki MOK prezentowane będą wybrane prace powstałe w ciągu ostatnich sześciu lat.

Wystawy:
2003 – wystawa poplenerowa w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach
2004 – wystawa indywidualna w Galerii Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
2004 – wystawa poplenerowa w Nidzicy
2005 – wystawa plenerowa w Platerowie
2012 – „Wystawa malowana” w Galerii Sztuki Współczesnej Widzimisie w Siedlcach
2017 – „Rysunek i malarstwo" w Galerii Teatralna w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
2022 – VIII Międzynarodowy Plener Artystyczny i wystawa poplenerowa „Lipany jako rozdroża kultur”
2022 – XXIV Międzynarodowy Plener Malarski „Sztuka bez grani – Mazowiecka Wieś” w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

Wystawa czynna do 6 grudnia 2023 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.