MOK

Aktualności

Powrót

Wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Rucińskiego "Zaraz wracam"

26 maja 2022 (Czwartek)
godz. 18:00
Galeria Fotografii Fokus, ul. Pułaskiego 7

Zapraszamy do Galerii Fotografii Fokus na retrospektywną wystawę fotografii Andrzeja Rucińskiego, wykonanych w różnych technikach fotograficznych, będącą podsumowaniem czterdziestu lat twórczości artystycznej.

Andrzej Ruciński jest fotografem, pedagogiem, twórcą i animatorem kultury w dziedzinie fotografii. Jest członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików. Od wielu lat prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w galeriach w całym kraju. Jego ulubione tematy to portret, krajobraz i miasto.

Od roku 1981 zawodowo zajmuje się upowszechnianiem fotografii w Siedlcach. Inicjator i uczestnik wielu wystaw, plenerów i akcji fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2001 roku powołał Grupę Twórczą Fotogram – pierwszą w Siedlcach formalną grupę fotograficzną. Jest pomysłodawcą i od dwudziestu siedmiu lat komisarzem Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych ,,Podlaski Przełom Bugu’’, należących do najważniejszych imprez tego typu w kraju. Od 2007 r. jest kuratorem Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury, w której prezentowane są prace uznanych artystów z Polski i zagranicy.

Wystawa czynna do 24 czerwca 2022 r.