Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Miducha "Barcelona Mi Amor"

07 marca 2022 (Poniedziałek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Przedstawione na wystawie zdjęcia są plonem wycieczki słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Barcelony. Autor zatytułował wystawę „Barcelona Mi Amor” tzn. „Barcelona moja miłość”, co odzwierciedla jego uczucia do tego miasta. Zdjęcia przedstawiają jego najbardziej charakterystyczne elementy, w tym dowody nieskrępowanej niczym wyobraźni Antonio Gaudiego czy urokliwe uliczki Bari Gotic. Wystawa jest uzupełniona zdjęciami z muzeum sławnego Katalończyka i surrealisty Salvadora Dali w Figueres.

Krzysztof Miduch jest słuchaczem Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Fotografią „na poważnie” zajmuje się od dwudziestu lat. Ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne oraz uczestniczył w kilkudziesięciu grupowych wystawach fotograficznych krajowych i zagranicznych. Nie mniej jednak jego główną pasją są podróżę i to do miejsc, do których wycieczki zbiorowe raczej nie docierają. Tak naprawdę to nie wie w ilu krajach był – raczej powyżej siedemdziesięciu. Przeszedł w poprzek Himalaje, kawał Sahary i mieszkał wśród tubylców Nowej Gwinei.

Wystawa czynna do 30 marca 2022 r., od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.